Outlook Social Connector ile Facebook, XING, LinkedIn’e bağlanın!

Outlook 2010 kullanıcıları dünyanın önde gelen sanal iş ağındaki kişisel bağlantılara hızlı erişim sağlayacak. Microsoft’un yenilikçi çözümü Outlook Social Connector LinkedIn ve XING gibi profesyonel iş topluluklarına, Facebook ve Myspace sosyal iletişim ağlarına doğrudan bağlantı sunacak.

Outlook Social Connector’ün şu anki beta sürümü Myspace ve LinkedIn
bağlantılarını destekliyor. 8 milyon üyesi ile girişimcilere ve kariyer yapmak isteyenlere geniş bir erişim ağı sağlayan XING bağlantısı ise haziran ayında piyasaya çıkması beklenen Outlook 2010 ile gelecek.


Yenilikçi yazılımları ile bireylere sanal dünyanın zengin olanaklarını açan Microsoft, Haziran ayında piyasaya çıkması beklenen e-posta ve ajanda yazılımı Outlook 2010’u sosyal yaşamın merkezi haline getiriyor. Outlook’un yeni sürümü ile gelen Outlook Social Connector eklentisi, bireylerin sanal topluluk ağlarındaki kişisel bağlantılarına tek bir noktadan erişim sağlamayı hedefliyor. Dünyanın önde gelen sanal topluluk siteleriyle görüşmelerini sürdüren Microsoft, Social Connector’ı iş topluluklarına üye olan Outlook kullanıcıları için vazgeçilmez bir araç haline getiriyor. Facebook, MySpace, XING ve LinkedIn sanal topluluk sitelerine üye olanlar, bu sitelerdeki tüm bağlantılarını ve etkinlikleri Outlook 2010 beta üzerinden kolayca takip edebilecek.

İş dünyasının profesyonelleri ve girişimciler için iki önemli web adresi olan LinkedIn ve XING, tanışma, kariyer veya iş amaçlı ilişkiler geliştirmek isteyen milyonlarca kişiye büyük bir potansiyel sunuyor. Örneğin, Almanya merkezli XING dünyanın önde gelen kurumlarından girişimci ve profesyoneller olmak üzere 8 milyonu aşkın üyesiyle devasa bir iş topluluğunu oluşturuyor. Site üzerinde kurulan iş bağlantıları, bireylerin yeni iş fırsatlarını değerlendirmelerine veya kariyerlerinde değişiklik yapmalarına destek olurken, çeşitli sektörlerden ve uzmanlık alanlarından üyelerin oluşturduğu forumlar, kendi alanında ilerlemek isteyenler için zengin bir tartışma platformu yaratıyor.

Social Connector’ün beta sürümünü indiren Outlook 2010 beta kullanıcıları şu anda Myspace ve LinkedIn profillerine erişebiliyor. Facebook ve XING’in Social Connector eklentisinin ise önümüzdeki haziran ayında piyasaya çıkması beklenen Microsoft Outlook 2010 ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Outlook Social Connector diğerlerinde olduğu gibi XING kullanıcılarına da iş amaçlı kişisel bağlantılarını ve bu bağlantılarla ilgili her türlü etkinliği Outlook 2010’dan çıkmadan izleme olanağı verecek.

Social Connector ne avantaj sağlıyor?

Outlook Social Connector eklentisi sayesinde Outlook kullanıcıları, Facebook, Myspace, LinkedIn ve XING gibi sanal topluluk ağlarındaki kişisel profilleriyle sürekli bağlantıda kalma fırsatı elde ediyor. Kullanıcılar bu topluluklardaki bağlantılarının iletişim bilgilerine, fotoğraflarına ve değişen pozisyonlarına anında erişirken, bu ortamlarda üyesi oldukları grupların ve forumlarda gerçekleşen iletişimi de yine Outlook’tan ayrılmadan izleyebiliyor, süren iletişime katkıda bulunabiliyorlar.

Outlook Social Connector, örneğin, XING profillerindeki bağlantılarının cep telefonu vb. iletişim bilgilerinde gerçekleşen değişiklikleri anında haber verirken, bu eklentiyi kullananların izinleri dahilinde kullanıcılar isterlerse arkadaşlarının Outlook bağlantılarını da kendi yazılımları üzerinden , kendi kişisel ağlarına ekleyebiliyor.

Outlook 2010’un marifetli yeni aracı Outlook Social Connector (OSC) kullanıcıların kendi kişisel bağlantı geçmişini entegre ederken, aynı zamanda internet üzerindeki çeşitli kurumsal ağlardan bilgi beslemesi yolu ile (feeds) kullanıcıları güncel tutmayı hedefliyor. Facebook, Myspace, LinkedIn ve XING gibi topululukların üyeleri, bu sitelerdeki posta kutularına, ajandalarına, resim vb. gibi sayısal içerik paylaşımlarına ve kişisel bağlantılarına Outlook Social Connector ile doğrudan erişim sağlayabilecek.

Her geçen gün daha fazla oranda sosyal yaşamın merkezi haline gelen Outlook 2010,  yakınları, arkadaşları, aile üyeleri ve iş bağlantıları ile kesintisiz temasta kalmak isteyenler için şimdi büyük bir fırsat sunuyor.

Outlook 2003 ve Outlook 2007 ile de uyumlu olan Outlook Social Connector’e bu adresten erişebilirsiniz.

https://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=c87e257c-d76f-4785-a09b-af36babd6e32