The attempt to connect to https://servername.domainname.com/PowerShell using “Kerberos” authentication failed: Connecting to remote server failed with the following error message: The WinRM client cannot process the request. It cannot determine the content type of the HTTP response from the destination computer. The content type is absent or invalid.

Exchange Server 2010 Kontrol Paneli açmak istediğiniz zaman aşağıdaki gibi bir hata alabilirsiniz.

Bu hatanın pek çok sebebi olabilir, bundan dolayı aşağıdaki adımları tek tek deneyebilirsiniz.

1 – Sunucuyu bir kere yeniden başlatın

2 – Yukarıdaki işlem çözüm olmadı ise eğer dns tarafında OWA için internal ve external URL adreslerinin çözümlenebildiğiniz doğrulayın

3 – Yukarıdaki işlem çözüm olmadı ise eğer ECP açmak için kullandığınız kullanıcının üye olduğu security grup sayısının fazlalığından dolayı kerberos token size şişmiş olabilir, gereksiz gördüğünüz grupları çıkarın veya sadece test için yeni bir admin hesabı açın ( daha fazla bilgi için https://support.microsoft.com/kb/970875 )

4 – Yukarıdaki işlem çözüm olmadı ise Remote Exchange Management Shell özelliğinin açık olup olmadığını kontrol edin. ( daha fazla bilgi için https://technet.microsoft.com/en-us/library/dd298084.aspx )

5 – Yukarıdaki işlem çözüm olmadı ise WinRM eklentisini kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.