ReplayLagTime

SCR ; Exchange Server 2007 SP1 ile beraber gelen yeni bir yüksek erişilebilirlik özelliğidir.  Bu yüksek erişilebilirlik özelliği sayesinde LCR ve CCR da olduğu gibi log bazlı kopyalama yöntemi ile veri tabanlarının yedeklerini alma imkanına sahibiz. Ancak SCR , LCR ve CCR dan biraz farklı çalışır , bu farklardan biride Replaylagtime yani ; SCR yapısında kaynak makinedeki logların hedef makineye aktarıldıktan ne kadar sonra hedef makinede database e yazılacağını belirleyen bir zaman değeridir. Standart değer 50 log dosyası veya 24 saattir. Bunu değiştirme imkanın sahibiz. Örnek komut

Enable-StorageGroupCopy MBX1\SG1 -StandbyMachine E2K7SCR -ReplayLagTime 0.0:0:0 -TruncationLagTime 0.0:0:0

Buradaki zaman değişkenleri Days.Hours:Minutes:Seconds şeklinde olup standart değer 24 saattir. Maksimum ise 7 gün verilebilir. Minimum değer ise sıfırdır.

Ancak Exchange Server 2007 varsayılan olarak 50 log dosyası için gecikme uygulamaktıdır. Yani siz değeri sıfır yapsanız bile en az 50 log dosyası hedef makineye taşındıktan sonra hedef veri tabanına yazılmak için bekleyecektir. Bekleme süresi 50 adet log dosyasına erişme süresi ile aynıdır. Exchange Server ya replaylagtime değerini yada bu x değerini ( 50 adet ) kullanarak replikasyon yapmaktadır.