Outlook Arama Sorunu

Merhaba arkadaşlar, bu konu son dönemde çok fazla ÇözümPark Bilişim Portalı forumlarında tartışıldığı için bir blog postu ile işi özetlemek istiyorum.

Öncelikle çok eskiden beri outlook indeks sorunları nedeni ile arama sonuçlarında bir takım sorunlar yaşanabilir. Bunu 2012 yılında paylaştığım aşağıdaki post ile çözebilirsiniz.

https://www.hakanuzuner.com/index.php/outlook-index-iceriginin-hizli-bir-sekilde-olusturulmasi-indexing-speed-is-reduced-due-to-user-activity.html

Bu sorunun temeli, masa üstü bilgisayarlarından laptop’ lara geçiş döneminde özellikle 5400rpm disklerin kullanılması, verilerin büyük olması yani özetle büyüyen verilere karşılık kullanılan bilgisayar sabit disklerinin yavaş olması, belirli aralıklar ile bu indekslerin bozulmasına ve bunun sonucu olarak aramaların başarılı bir şekilde sonuçlanmamasına neden oluyor. Özetle hızlı diskleriniz var ise bu sorunu pek yaşamazsınız. Yaşasanız bile yukarıdaki çözüm işinizi görecektir.

Birde özellikle Haziran 2017 yamasından sonra outlook programlarında arama dışında ekler ile ilgilide sorun oldu.

Bu sorunun çözümü ise aşağıdaki linkte yer alıyor.

https://www.hakanuzuner.com/index.php/haziran-2017-guvenlik-guncellestirmesi-sonrasinda-yasanan-outlook-arama-ve-ekli-mail-sorunlari-hakkinda.html

Eğer sorunlarınız çözülmedi ise aşağıdaki forum başlığını takip edebilirsiniz. Çünkü bu başlık güncel olup örneğin en son çıkan “KB5008212” yama sorununu burada anlattık. Özetle güncel yamalarıda takip etmek gerekli.

https://www.cozumpark.com/community/ipucu/313336/

Özetle bu iki post her şekilde işinizi çözecektir.