magnify
Home windows 7 XP’ciler de Windows 7 diyor!
formats

XP’ciler de Windows 7 diyor!

Tarih 07 Ekim 2009 yazar içinde windows 7

Vista XP’den vazgeçirtemedi ama Win 7 bunu başarıyor!

 

Intel, Windows 7’yi şirket için test edenlerin oylaması sonucunda ezici bir çoğunlukla Windows 7‘ye geçiş kararı alındı.

Windows Vista için en ağır darbelerden biri Intel’in şirket bilgisayarlarını Windows XP‘den Windows Vista’ya yükseltmeyeceği haberleri olmuştu. Ancak Windows 7’de durum böyle olmayacak. Araştırmaya katılan 300 kişinin 291 tanesi Windows 7’ye geçişin yararlı olacağına kanaat getirdi. Intel şimdi hazırlıklarını yapıyor ve 2010 ile birlikte Windows 7’ye geçişe başlayacak.

Intel’in raporunda “2009 süresince Windows 7’yi test laboratuarlarındaki sistemlere kurarak test etmeyi sürdüreceğiz. Gerekli değişiklikleri yaparak kendi kurulumuzu hazırlayacağız. 2010’un ilk çeyreğinde ise yeni Intel vPro teknolojisine sahip PC’lere kuruluna başlayacağız. Bu yerleşik tazeleme döngümüzün bir parçası olacak.” açıklaması yer alıyor.

Intel’in Windows 7’ye geçeceğini duyurmasıyla birlikte Microsoft‘takiler de rahat bir soluk aldı. Vista’da olanlardan sonra bu yeni haber Microsoft’un imajına olumlu yansıyacak ve tüketicilere de güven verecek.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
XP’ciler de Windows 7 diyor! için yorumlar kapalı  comments 
© Hakan Uzuner
credit