Yardımcı Programlar

Webcam and Screen Recorder

Bu program sayesinde ekran üzerinde gözlenen bir videoyu sesi de dahil olmak üzere küçük parçalar veya tam ekran olarak kaydedebilirsiniz.Programın sayesinde kendi web kamera görüntünüzü veya MSN gibi sohbet programlarında görüntülü konuşurken karşıdaki arkadaşınızın web kamera görüntüsünü bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Dosyalar bilgisayara AVI veya WMV olarak kaydedilebilir. Kaydettiğiniz görüntüleri eğer isterseniz daha sonra yine bu programla görüntüleyebilirisiniz.

https://www.inndir.com/program.php?id=36408

 MemoriesOnTV Pro

MemoriesOnTV programı görsel olarak harika slayt şovlar oluşturabileceğiniz, bilgisayarınızda bulunan resimlerinizi (jpg, gif, png v.s.) Video CD’ye çevirebileceğiniz ve arkaplana istediğiniz müziği ekleyebileceğiniz güzel bir program. Uygulama gerçekten hoş özellikler sunuyor.Örneğin fotoğraf arşivinizdeki bir resmi programın visual effects özelliği sayesinde PhotoShop kalitesinde montajlayabiliyorsunuz. Daha sonra bu resimlerinizden oluşan Video CD dosyasını istediğiniz formatta tekrardan kayıt edebiliyorsunuz (QuickTime, AVI, MJPEG, Mpeg-1). Kullanımı kolay, verimli bir program.

https://www.digital-digest.com/software/memoriesontv_pro.html

Morpheus Photo Animation Suite

Morpheus, resimleri dilediğiniz biçimde deforme ederek komik sonuçlar elde edebileceğiniz Morpheus Photo Morpher v3.10,Morpheus Photo Warper v3.10,Morpheus Photo Mixer v3.10  adlı programlardan oluşan bir programlar topluluğudur . Programın başlangıç ve ileri olmak üzere iki kullanım tarzı var. Shockwave Flash, Animated GIF, AVI, JPEG ve diğer yaygın dosya formatlarını destekliyor. Yaptığınız çalışmaları BMP veya sıkıştırılmamış AVI olarak kaydedebilirsiniz.

https://www.morpheussoftware.net/morpheus/

Blaze Media Pro

Multimedya oynatma, dosya dönüştürme, video düzenleme, şarkı sözü arama ve CD/DVD yazma araçlarının hepsi tek bu yazılımın içinde. Bu yazılım, videoları tam ekran oynatabiliyor ve çalma listesi desteği de sunuyor. Yazılımın diğer etkileyici özellikleri arasında müzik ve veri CD ve DVD’lerini yazabilmesi de yer alıyor. Video oluşturma, birleştirme, bölme ve düzenleme işlemlerini ise batch processing yardımıyla birden fazla dosya üzerinde rahatlıkla ve otomatik olarak gerçekleştirebiliyor. Çeşitli kaynaklardan video kaydı da yapabilen yazılım, aynı başarıyı ses dosyaları üzerinde de gösteriyor. Ayrıca kullanıcılara dinledikleri şarkıların sözlerini bulmaları için bir arama motoru da sağlıyor.

https://www.blazemp.com/

CDRoller

Okunamayan yada okutmakta zorlandığınız cd ve dvd lerinizi kurtarmaya yarayan kaliteli bir araçCd ve dvd kurtarma yazılımıdır.Kurulumu yapıldıktan hemen sonra kullanabileceğiniz güzel bir kurtarma yazılımı.Yakma problemlerinden doğan okunmama veya zor okunma gibi problemleri halleden harika bir program. İster cd veya dvd nin tam bir imajını alın ya da seçtiğiniz dosyaları teker teker kurtarın. Bu cd veya dvd nin okunabilirliğine göre değişen bir durum.Her daim kullanabileceğiniz kullanışlı bir araç

https://www.cdroller.com/

FairStars Recorder

FairStars gerçek zamanlı bir ses kaydedicisidir.Profesyonel kayıt seçenekleriyle WMA, MP3, OGG, APE ve WAV formatlarını destekler. Bilgisayarınızdaki ses kartından direkt olarak, mikrofon girişinden yada line-in jacklarından yüksek kalitede ses kaydı yapabilir. İzlediğiniz film diyaloglarını ve oynadığınız oyunların seslerini de kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz sesleri WMA, MP3, OGG, APE ve WAV formatlarında kaydedebilirsiniz.Program ayrıca ID3 tag düzenleyici de içerir.Profesyonel düzeyde ses kayıt için yeterli seçenek sunuyor.

https://www.fairstars.com/recorder/index.htm

Orbit Downloader

Orbit kolay kullanımlı ve üstün özelliklere sahip bir dosya indirme yöneticisidir. Yazılım kendi kategorisindeki tüm diğer yazılımların sahip olduğu standart özellliklerden çok daha fazlasına sahiptir. Bunlardan bazıları; youtube videolarını ve rapidshare dosyalarını indirebilme, siteler üzerindeki flashları yakalayabilme, metalink desteği olarak sıralanabilir. Yazılım Türkçe dil desteğine sahiptir ve tamamen de ücretsizdir.

https://www.orbitdownloader.com/tr/index.htm

Miro

Eski adıyla Democracy Player, yeni adıyla Miro ile en iyi internet TV şovlarını ve videolarını hem izleyebilir hem de bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Yeni kanallar hergün tümleşik kanal rehberine eklenmektedir.Hergün değişik websitelerinde yüzlerce küçük video izliyorsunuzdur. Miro, seçtiği en eğlenceli ve görüntü olarak kaliteli videolarla sizi bu sıkıcı durumdan kurtarıyor, hem de videoları tam ekran izleyebiliyorsunuz. Miro aynı zamanda YouTube, Google Video, Yahoo Video ve diğer sitelerden video indirmenize de yardımcı oluyor. Program aynı zamanda bir   mediaplayer ve torrent yöneticisi.

https://www.getmiro.com/

Real Desktop

Bu program sayesiden bilgisayarınızın masaüstü görünümünü gerçek bir masaüstü görüntüsü gibi 3 boyutlu hale getirebilirsiniz. Masaüstü simgelerini istediğiniz şekilde ve boyutta masaüstünüzde bulundurabilirsiniz. Simgeleri bir kenardan diğerine fırlatıp atabilirsiniz. Oldukça eğlenceli olan bu masaüstü yönetimi programı sayesinde masaüstünüz hiç olmadığı kadar canlı görünecek.

https://www.tamindir.com/program/17308/Real_Desktop.htm

Real Spy Monitor

Real Spy Monitor; programı siz bilgisayarın başında yok iken bilgisayarda yapılan bütün işlemleri size gösterir. Ayrıca şifreleme teknolojisiyle daha sonra kimse programı sonlandıramaz. Bilgisayarınızı sizden sonra birileri karıştırıyorsa ve siz ne yaptıklarını öğrenmek istiyorsanız bu tam size göre bir program.

https://www.tamindir.com/program/13472/Real_Spy_Monitor_.htm

Activity Logger

Çocuğunuzun bilgisayarındaki e-postaları, sohbetleri ve programları kaydedin. Siz yokken bilgisayarınızın nasıl kullanıldığını takip edin. Online iken çocuğunuzun bilgisayarını nasıl kullandığını öğrenin. Activity Logger arkaplanda gizlice çalışır ve ziyaret edilen web sitelerini, alınan/gönderilen e-postaları, sohbet programlarını, kullanılan programların geçmişini, basılan tuşları kaydeder ve ekran görüntüsü yakalar. Tuttuğu kaydı size e-posta ile gönderebilir.

https://www.softactivity.com/spy-software.asp

Ultra MP4 Video Converter

Bir Çok Formattaki Filmlerinizi MP4 Formatına Çeviren Hızlı bir Program .Ultra MP4 Video Converter, en popüler video biçimlerini (DivX, XviD, AVI, WMV, MPG, MPEG, MP4, M4V, FLV, 3GP, ASF, RM, RMVB, MOV, ASX, MKV, OGM, SVCD, VCD, VOB)AVI, MPEG, WMV, DivX, MP4, MOV, RM, H.264, 3GP, PSP MPEG-4, iPod MPEG-4, Zune MPEG-4 biçimlerine dönüştürmeye yarayan bir programdır. Programın içindeki değişken ayarlama yapısıyla programa ince ayarlama yapabilir ve kolay kullanımı sayesinde hızlı dönüştürme yapabilirsiniz.

https://www.aone-soft.com/mp4_video_converter.htm

ObjectDock Plus

ObjectDock, görev çubuğunuzdaki simgeleri düzenleyebileceğiniz ve bunların görünümünü değiştirebileceğiniz bir yazılım.Bu yazılım sayesinde simgelerin daha kolay ve kullanılırlık kazanmış oluyor.

https://www.stardock.com/products/objectdock/

WinXP Manager

– Bilgisayarınız hakkında tüm bilgilere ulaşabiliceksiniz.
– İşletim sisteminizin optimize ederek en hızlı hale getirebiliceksiniz.
– Gereksiz dosyaları, hatalı dosyaları ve istenmiyen tüm dosyaları temizlemek için bulundurduğu temizleme aracı ile registrylere kadar Windowsunuzdaki tüm dosyaları temizliyebiliceksiniz.
– Özelleştirme seçenekleriyle başlangıç, mouse buttonları, arkaplanları, iconları ve daha birçok görsel özelliği kişiselleştirebiliyorsunuz.
– Güvenlik ve Ağ ayarları ile Windows XP işletim sisteminizin en ince detaylarına kadar tüm ayarlara rahatlıkla ulaşabilicek ve düzenliyebiliceksiniz.

https://www.yamicsoft.com/

Hide My Folders

Windows ortamında, başkalarının görmesini istemediğiniz programları saklamak için güzel ve küçük boyutlu bir yazılım. Program, gizlemek istediğiniz dosya ve klasörleri tamamen gizliyor. Arama yaparak, “gizli dosya ve klasörleri göster” yöntemini kullanarak ya da adres satırını klasörün ismini yazarak yapılan erişimleri de tamamen imkansız hale getirmiş. İstendiği takdirde parola koruması da var.

https://www.mykeylogger.com/hide-files/hide-folders/

İnternet Download Manager

Internet Download Manager; internetten dosya indirirken indirme hızınızı arttırır, indirilen dosyanın kaldığı yerden devam etmesini (resume) sağlayan, bünyesinde zamanlama özelliği barındıran ve indirilecek her türlü dosyayı yönetme olanağı sunan bir indirme yöneticisidir. Program ile bağlantınızın kesilmesi sırasında yarıda kalan dosyaların indirilme işlemini kaldığı yerden devam ettirebilirsiniz. Dosyaları hızlı bir şekilde indirebilir, ne zaman indirileceğini zamanlayabilirsiniz. Bu indirme yöneticisi FTP, HTTP, HTTPS ve SHTTP protokollerini, proxy sunucularını, güvenlik duvarlarını (firewall), çerezleri (cookie), MP3 ses dosyalarını ve MPEG video içeriklerini destekler. Microsoft Internet Explorer, Netscape, MSN Explorer, AOL, Opera, Mozilla, Mozilla Firefox, Mozilla Firebird, Avant Browser, MyIE2 ve diğer tüm popüler tarayıcılara entegre olarak işleyici bulundurur ve sorunsuz bir şekilde çalışır. Basit grafikli kullanıcı arayüzü ile kullanıcı dostu ve kolay kullanımlıdır.

https://www.internetdownloadmanager.com/

BB FlashBack

BB FlashBack bir hareketli görüntü kaydetme programıdır.Programı ile ekranınızdaki bütün hareketli görüntüleri, yani yaptığınız işlemleri sesli olarak kayıt edebilirsiniz.
En büyük özelliği ve kullanıcısını cezbeden yanı ise hareketli görüntülerini Flash animasyon (.swf), otomatik açılan flash animasyonu (.exe), Power Point Slaytı (.ppt), Video (.AVI ve .WMV) olarak kaydedebilmesidir

https://www.bbsoftware.co.uk/bbflashback.aspx

Driver Max

DriverMax sizleri Windows driverlarınızı kolaylıkla tekrar kurmanıza yardımcı olan bir program. Artık az bulunan driverları disklerinizde veya internet üzerinde aramanıza gerek kalmıyıcak. CD lerinizi deşip hangisi hangi donanım cihazımın driver CDsiydi diye kafanızı meşgul etmiyiceksiniz. Basitçe bütün driverlarınızı tek bir sıkıştırılmış dosyaya koyabiliceksiniz. Windowsunuzu tekrar yüklediğinizde hepsini tek bir yerde toplamış olucaksınız.

Ne zaman bütün driverlarınızı tekrar yüklemeyi planladığınızda, DriverMax sizlere tekrar yardımcı olabilir: 5-10 dakika içinde tek bir bilgisayar restartıyla bütün herşeye yeniden sahip olabiliceksiniz. DriverMax aynı zamanda bütün driverlarınız hakkında raporlar görüntüleme özelliğinede sahip. Bu özellik başka makinelerle makineniz arasındaki yüklenmiş driverları test etmeniz esnasında size çok yardımcı olabilir.

Windowsunuzun yavaş çalışması sorunu genellikle yanlış yüklenmiş olan driverlar yüzünden meydana geliyor. Windows sizin yüklediğiniz bütün eski driverları depoluyor geri yüklemeyi isteminiz durumuna karşılık. Tabe bazen eski versiyonlar yenileriyle çakışmalara uğruyabiliyor. Export Wizard sadece sizin seçtiğiniz driverların copyalarını hazırlayıp gerekli olanları sıkıştırdığınız zip dosyasının içine atıyor.

https://www.innovative-sol.com/drivermax/

Driver Genius Professional Edition

Driver Genius Professional Edition 2007 programı en popüler sürücü (driver) bulma programıdır. Program, içerisinde çok gelişmiş bir sürücü arama motoru bulundurur. Sizin donanımlarınıza uygun bir sürücü varsa onu bulur ve yüklemeniz için bir download linki verir. İsterseniz sürücü yükleme/kaldırma, orjinal sürücüye dönme veya devredışı bırakma gibi işlemleri yapabilir.
Başlıca özellikleri;
– Bilgisayarınızın kullanmakta olduğu parçalara ait sürücüleri yedekler
– Sürücüleri bir exe dosyası haline getirir. Bu şekilde benzer bilgisayarlara çok kısa sürede kurulumlar gerçekleştirebilirsiniz.
– Bir tık ile sürücülerinizi güncellemenizi sağlar
– Geçersiz ve kullanılmayan sürücüleri kaldırarak sistem performansınızı arttırı.
– NVDIA kontrol panelinde bir cok gizli özelliği çözerek kullanımınıza açar.

https://www.driver-soft.com/