Windows Server’ da artık Semi-Annual Channel Sürümlerine Kavuşuyor

Malum teknoloji çok hızlı ilerliyor ve buna ayak uydurmak artık çok zor. Ancak iş ihtiyaçları da günümüzde çok değişmiş durumda. Örnek,  birileri Ay’ a çıkmış biz diye başlayan cümleler bile artık adamlar Mars’ a gidiyor ile güncellenmiş durumda. Evet dün Ay’ a çıkan insanlar bugün Mars yolculuğuna hazırlanıyor ki teknolojinin de geldiği son noktayı ifade etmek için güzel bir örnek. Durum böyle olunca Microsoft da Windows 10 ve Office 365 ile bizlere sunduğu her daim en yeni teknolojiyi kısa sürede update mantığı ile sunduğu hizmeti Windows Server işletim sistemi içinde yayınlayacağını duyurdu. ( Haberin üzerinden biraz zaman geçti ama tüm servis modellerini anlatan Türkçe bir yazıyı yazacağım diye ancak paylaşmaya fırsat buldum, yazıda biraz altta)

https://blogs.technet.microsoft.com/ausoemteam/2017/06/16/windows-server-semi-annual-channel-releases/

Bu sayede artık sunucu işletim sistemleri noktasında da yılda iki ken en yeni nesil teknolojileri içeren sürümü edinebileceğiz. Teknoloji durmuyor bizde kovalamaya devam ediyoruz, bakalım bu işi sonu nereye varacak :)

Servis modellerini anlattığım makaleme aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.hakanuzuner.com/index.php/long-term-servicing-branch-ltsb-long-term-servicing-channel-ltsc-semi-annual-channel-sac-current-branch-cb-ve-current-branch-for-business-cbb-kavramlari-2.html