Microsoft cloud security benchmark: Azure compute benchmark

Malum regülasyonlar her zaman bilgi sistemleri ortamlarını belirli standartlara göre kalibre eden ve bu sayede bilindik pek çok atak ya da insan hatasının önüne geçen başlıklardır. Bu konuda Dünya üzerinde sektörel veya genel olarak pek çok standart görebilirsiniz. Şirketlerde pentest ve benzeri hizmetler ile bunları belirli aralıklar ile kendi şirketleri için gözden geçirirler. Ancak olası bir değişikliğin gerçek zamanlı takip edilmesi çok kıymetlidir. Bulut bilişim hayatımızın her alanında olduğu gibi bu alanda da bize destek sağlamaktadır. Ortamlarınız ister Azure üzerinde ister onprem de olsun Arc sayesinde bütünleşik bir yönetim deneyimi sunar. Bu da hangi ortamda olur ise olsun tüm compute altyapınız için bir denetleme imkanı sunar.

Peki konumuz ne? Konumuz Microsoft cloud security benchmark, şirketlerin güvenlik altyapılarını güçlendirmelerine ve çeşitli güvenlik uyumluluk gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olmaktadır. Bu konu özelinde daha fazla bilgiye aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://learn.microsoft.com/en-us/security/benchmark/azure/overview

Peki yeni olan nedir? 20 Kasım itibari ile artık bulut üzerinden mevcut ortamlarını için “CIS Center for Internet Security” testlerinide ücretsiz bir şekilde yapabileceksiniz.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz;

https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-defender-for-cloud/microsoft-cloud-security-benchmark-azure-compute-benchmark/ba-p/3680141