How to extend Server 2008 Trial period – Windows Server 2008 Deneme Süresini Uzatma

Yayınlanan test sürümlerinin aktivasyon istemediğini biliyorsunuz. Windows Server 2008 test kopyaları için de durum aynı. Download sırasında aldığımız key ile 60 günlük bir test süresi elde etmiş oluyorduk.

Aşağıda bahsedeceğim yöntem ile bu süreyi 180 gün daha uzatmak mümkün. Yani 60+60+60+60=240 gün şeklinde test şansına sahip oluyoruz.

Unutmadan; tam olarak 60+60+60+60 şeklinde kullanabilmek için uzatma işlemlerini, 60 günlük periyodun son gününde yapın.

Yöntem:

Başlat> Çalıştır> cmd açıyoruz ve slmgr.vbs –rearm komutunu veriyoruz. Sistemi yeniden başlatıyoruz. Böylece 60 günlük süre resetlenmiş oluyor. Bir 60 gün daha test şansına sahip oluyoruz. Bu komutu her girişimizde süre resetlenip başa dönüyor. Bu komutu max. 3 kez kullanabiliyoruz.

İlk kurulumdaki 60 gün + 3 kez girilen komut (60+60+60) = 240 gün.

Kullanım süresinin hangi gününde olduğunuzu öğrenmek için slmgr.vbs -dli komutunu kullanabilirsiniz.

Son olarak hatırlatmak isterim ki bu, Microsoft support sayfalarında yayınlanmış ve tamamen legal (yasal) bir işlemdir.

Aklıma gelmişken; blogu ilk açtığım zamanlarda bir yazı yayınlamıştım. Yukarıdaki yöntemin, Vista test kopyaları üzerinde uygulanması ile ilgili. O sıralarda da google adsense için başvuru yapmıştım. Adamlar benim siteyi incelemiş ve o yazıyı görmüşler. Sitenizde yasa dışı yöntemler yer almaktadır vs.. benzeri bir gerekçe ile adsense’e almamışlardı beni. Bir türlü anlatamamıştım olayın yasal olduğunu :))

https://support.microsoft.com/?kbid=948472