Zyxel 100.000 kişiyi sertifikalandıracak

Network konusunda iddialı ürünler çıkartan ZyXEL yeni projesiyle tüketicileri eğitmeyi hedefliyor. İşte firmanın ücretsiz ve sertifika sunan eğitimi.
ZyXEL firması eğitim konusunda yeni bir kampanya başlatıyor. ZyXEL Eğitim Merkezi adlı organizasyonla firma uluslararası çalışanlarına, ortaklarına ve son kullanıcılara yönelik ağ teknolojileri kapsamında çok çeşitli eğitim programları sunmaya başladı.


İlk etapta son kullanıcılara yönelik, ücretsiz ve kapsamlı bir sertifika programı olan ZCNP‘nin (ZyXEL Sertifikalı Ağ Uzmanı) verileceği eğitim, veri ağları konusundaki yeni teknolojileri kapsayacak. Firmanın ücretsiz olarak gerçekleştireceği bu eğitimler ise online kanallarla düzenlenecek.Firma üzerinde çalıştığı akıllı ev konseptiyle dikkat çekmişti


Aşamalı olarak ilerleyecek olan ve ZyXEL Sertifikalı Ağ Uzmanı sertifika programı ile başlayan ZyXEL Eğitim Merkezi, ilerleyen dönemde ZCNE (ZyXEL Sertifikalı Ağ Mühendisi) ve sonra da ZCNT (ZyXEL Sertifikalı Ağ Eğitmeni) sertifika programları ile eğitimlerinin kapsamını genişleterek üç bölümde birden faaliyet gösterecek.


Eğitimi tamamlayan ve sınavları başarıyla verenler ise, ZCNP eğitimi ile Sertifikalı Ağ Uzmanı, ZCNE eğitimi ile Sertifikalı Ağ Mühendisi, ZCNT Eğitimi ile Sertifikalı Ağ Eğitmeni olacak. Katılımcılar bu programların hepsinden sertifika alma hakkına sahip oldukları gibi dilerlerse sadece ilk programa katılarak sadece Sertifikalı Ağ Uzmanı da olabilecekler.


Kaynak www.shiftdelete.net