ÇözümPark Haftalık Bülten– 1 Haziran 2015

Duyurular

Active Directory Roadshow – 13 Haziran Cumartesi

Hosting Festivali Ankara – 13 Haziran 2015

Yeni Makaleler

Office 365 Üzerinde NAPA Geliştirme Aracı

Fortigate V 5.2.1 IP-Sec VPN

Lync 2013 Standart Skype for Business In-Place Upgrade Offline Method

VMware vCenter 6 Server Kurulumu – Bölüm3

Microsoft Office 365 Platformundan MailStore Server ile Lokal Sunucuya E-Mail Arşivleme – Bölüm1

Yeni Videolar

NAT Protokolünün Uygulanması

Network Address Translation Protokol Tanımı

EIGRP Protokolünün Çalışması ve Uygulanması

Enhanced Interrior Gateway Routing Protokol Tanımı

OSPF Open Shortest Path First Protokol Kullanımı

OSPF Open Shortest Path First Protokol Tanımı

ÇözümPark?
ÇözümPark; 2008 Yılının Şubat ayında yayın hayatına başlayan ve IT sektörüne hizmet veren bir bilgi paylaşım platformudur. Portal içerisinde en güncel konularda yazılmış Türkçe makaleler, dinamik bir forum, legal paylaşımlar için bir dosya deposu ve resim galerisi yer almaktadır. ÇözümPark Portalı’nın temel amacı Türkiye de Bilişim alanında büyük bir eksiklik olan Türkçe kaynak ihtiyacını gidermektir. Bu sebep ile en son çıkan teknoloji ve ürünler hakkında detaylı Türkçe makaleler konunun uzmanlarınca yazılmakta ve uygulama gerektiren konularda da dinamik bir içeriğe sahip olan forumlarımızda karşılıklı olarak tartışılmaktadır.

ÇözümPark  TV?
ÇözümPark TV, sektörün önde gelen uzmanları ve siz değerli üyelerimiz tarafından hazırlanan güncel ve eğitici teknik videolar barındırmaktadır. Bu videoları izlemek için herhangi bir üyelik gerekmediği gibi tüm içerik ücretsiz olarak sunulmaktadır.
ÇözümPark Mail Grubu?
ÇözümPark TR Mail grubu, ÇözümPark Bilişim Portalı tarafından bilişim sektörüne özel
kurumsal bir platform oluşturmak amacı ile kurulmuş bir mail grubudur. Bu mail grubu ile gerçekleştirmek istediğimiz yegane amaç, kurumsal anlamda bilişim sektörü çalışanlarının iletişimini daha üst seviyeye çıkarmaktır. Bu amaç doğrultusunda sadece kurumsal mail üyelikleri kabul edilmektedir.

ÇözümBank?

Türkiye’de Faaliyet gösteren bankaların IT Personellerinin bilgi paylaşımı amacı ile kurulmuş bir bilişim mail grubudur. Bankacilik Sektöründe çalisan pek çok uzman bilisimcinin katilimi ile olusan bu mail grubuna üye olmak için sadece Türkiyede faaliyet gösteren bir bankanin bilisim bölümlerinden herhangi birinde çalisiyor olmak yeterlidir.

ÇözümPark Bilişim Sözlüğü?
Bu sözlük projesindeki ana hedefimiz, eksikliğini büyük ölçüde hissettiğimiz Türkçe bilişim sözlüğünün uzman yazarlar tarafından, saha tecrübelerinin de vermiş olduğu bilgi ve deneyimle yeniden oluşturularak, sektör çalışanlarının en doğru bilgiye daha hızlı erişimini mümkün kılmaktır.