Yahudi malları ve farklı bir bakış açısı!!!

Evet her sorundan sonra bir kampanya başlar ve yahudi mallarını boykot edelim deriz.. Bir anlık gaz ile iki dondurma az alır bir kola içmeyiz. Ama günler sonra eski halimizde buluruz kendimizi ve sorsanız muadili yok ne yapalım olur . Yani biz illa bu meleti içeceğiz , yiyeceğiz veya tüketeceğiz demek oluyor. Buna lafım yok bu tercih meselesi ama biz almasak ne olur herkes alıyor , biz almadık diyelim dünyadakiler ne olacak diyenlere kıssadan hisse bir hikaye size lütfen okuyun ve belki almayacağını bir dondurmanın bile veya içmeyeceğiniz bir içeceğin bile sizin yerinizi belli edeceğinizi unutmayın .

Birçoğumuzun bildiği bize hikâye olarak aktarılan kulaktan kulağa, dilden dile dolaşan bir olay anlatılır.
Nemrut, Hz. İbrahim’i her türlü yolu denediği halde hak yolundan-davasından vazgeçiremeyince yakmaya karar verir. Ve Hz. İbrahim için ateş hazırlatır. Karıncalarda bundan haberdar olur ve hemen harekete geçerler. Nemrut’un ateşini söndürmek için ağızlarıyla su taşımaya başlarlar. Ve onları gören bir zat onlara sorar. “Siz bu küçücük zayıf halinizle, Nemrut’un yaktığı koskoca ateşi nasıl söndüreceksiniz. Buna güç yetiremezsiniz.” Orada karıncaların verdiği cevap bize kıyamete kadar rehberlik edecek niteliktedir. Karıncalar şöyle diyorlar­ “Ateşi söndüremesek de bari bu yolda ölürüz. Hz. İbrahim tarafında olduğumuz belli olur” diyorlar. Evet karıncalar ne kadar güzel bir cevap vermişler

Cevap verme sırası bizde. Yarın yediğiniz içtiğiniz herşeyi bırakın kimse demiyor belki diyemez ama kendinizi artık bu ürünleri kullanmamaya alıştırırsanız emin olun daha huzurlu olacaksınız.

Tabiki yerim bu işleri diyip köfteleri götürenlerde olacak onlarada afiyet olsun . Burada amacımız bölücü bir tavır değil sadece nasıl aynı köylü , aynı takımlı , aynı memleketli birbirini tutuyor ise bizde bizim değerlerimize karşı savaş açan bu insanlara karşı aynı safta yer almalıyız.