Windows 7 Hafızada Fazla Yükleme Yapıyor

ABD’de yapılan biraraştırmaya göre, Windows 7′nin bilgisayarların hafızasında fazla yüklemeyaptığı ortaya koyuldu

Yeni Windows 7 PC’nizden memnun musunuz?Peki son araştırmaların yüzde 85′inin, Windows 7 PC’lerin sistem RAM’inin sonsınırlarına dayandırdığını ve bu yüzden tehlikede olduğunu söyleseydik nedüşünürdünüz?

Bu iddia,Devil Mountain Softwaretarafından ortaya atıldı. exo.performance.network’ün üzerinde çalıştığı 10Windows 7′den 8′inin düşük fiziki hafızayla çalıştığı sinyalleri alındı.Windows işletim sisteminin hafıza faaliyetlerini ağırlaştırmasından dolayı,yetersiz RAM bulgularına rastlandı. Bu açıklamalar, exo.blog’u tarafındanyayınlanmıştı.

Exo.performance.network araştırmacılarınınoluşturdukları araştırma sonuçlarına göre, Windows 7 ile çalışan sistemlerin,Windows XP ile çalışan sistemlere göre çok daha fazla hafıza üstünde baskıuyguladığı ortaya koyuldu. Bu bulgu, Windows 7 sisteminin XP’nin iki katı kadar(1.7 GB yerine 3.3 GB) RAM yüklemesiyle elde edilmiştir.

Aynı araştırmada, XP ile çalışan PC’lerinsadece yüzde 40′ı serbest hafıza üzerinde yavaş çalışırken, Windows Vista ileçalışan sistemlerin yüzde 80′inin yavaş olduğu belirtildi.

 Altı yıllık bir geçmişi olan finansalyazılım geliştiricisi firma Devil Mountain’ın Microsoft üzerinde yaptığıbulgulara dayanan olumsuz eleştirileri bir ilk değil. 2007 Kasım ayında da bazıbulgular yayınlamış olan firma, henüz ortaya çıkmamış bir yazılım hakkındayorum yaptığı için bazı eleştirilere maruz kalmıştı.

Microsoft’un sözcüsü ise yaptığıaçıklamada, Devil Mountain firmasının son raporu hakkında hiçbir yorumlarıolmadığını belirtti.(bilişim haber)