Türkiye’ye yeni Ar-Ge merkezi

 


Türkiye’ye yeni Ar-Ge merkezi


Huawei, Türkiye’de kurulan ikinci en büyük uluslararası merkeze 3 yılda 50 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı hedefliyor.

Dünyadaki 15. Ar-Ge Merkezi’ni 21 Ocak 2010 tarihinde İstanbul’da açmayı planlayan Huawei, bu merkezde 3 yılda 350 Türk mühendisinin görev almasını öngörüyor.

Yeni nesil telekomünikasyon çözümleri alanında dünya lideri Huawei, Türkiye Ar-Ge Merkezi’ni 21 Ocak 2010 tarihinde İstanbul-Ümraniye’de açıyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından açılacak merkezin, Huawei’in ikinci en büyük uluslararası Ar-Ge merkezi olacağı bildirildi. 3 yıl içinde Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi’ne 50 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planlayan Huawei, bu sayede Türkiye’deki çalışanlarına, iş ortaklarına ve sektöre, gelecek nesil telekom teknolojileri alanındaki deneyim ve uzmanlığını aktaracak.

Türkiye’deki Ar-Ge çalışmalarını değerlendiren Huawei Orta Asya ve Kafkaslar Başkanı Tang Qibing,“Türkiye’de açılan Ar-Ge merkezimiz, Huawei’nin Türkiye’ye verdiği önemin bir göstergesi. Huawei olarak bu büyüklükte bir yatırımı, Türkiye koşullarının sağladığı güven ortamı ve hükümetin Ar-Ge çalışmalarına verdiği destek sayesinde gerçekleştiriyoruz” dedi.  


cnet

[Video]