TEGV Atma Bağışla Kampanyası

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye’nin sosyo ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerindeki ilköğretim çağındaki çocukların eğitimlerine destek olmaktadır. Bugüne kadar, gönüllüler aracılığıyla 2.5 milyonun üzerinde çocuğa ulaşarak bilişim, sanat, fen, matematik ve okuma alanlarında eğitim programları ve kısa süreli etkinlikler gerçekleştirerek; özgüveni yüksek, analitik düşünebilen, sorgulayan ve eğlenerek öğrenen nesiller yetişmesine katkıda bulunmaktadır.

 

Daha fazla çocuğumuzu nitelikli eğitim desteği ile buluşturmak için var gücümüzle çalışıyor; yeni projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri olan Atma Bağışla Projemiz ile geçtiğimiz yıldan başlayarak,  hem çevremizi koruyor, hem de çocuklarımızın eğitimine destek oluyoruz.

 

Atma Bağışla Projemiz kapsamında, evinizde, okulunuzda, işyerinizde kullanmadığınız her türlü masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, tabletler, monitör ve yazıcılar, bilgisayar parçaları, ses, görüntü ve müzik sistemleri, dvd okuyucu ve uydu alıcılar, masa telefonu ve cep telefonları, her türlü elektrikli ev aletleri (buzdolabı hariç), her türlü kablo ve adaptörler ve bahsi geçmeyen tüm elektrik ile çalışan ürünler elektronik atıkları bağışlayarak hem çevre için hem de çocuklar için yaşanılabilir bir dünya hayalimize siz de ortak olabilirsiniz.

Çalışır durumda olan cihazlar tarafımızdan incelenip, onayınız olması halinde teslim tutanağı ile TEGV envanterine kaydedilerek, TEGV Etkinlik Noktalarında kullanılmak üzere muhafaza edilecek. Kullanılmayacak durumda olan cihazların tümü anlaşmalı olduğumuz Geri Dönüşüm Firmasına gönderilecek ve belirli bir fiyat üzerinden bu ürünlerin hurda değeri TEGV’e bağışlanacaktır.

Siz de projemize katkıda bulunmak isterseniz, aşağıdaki iletişim kanalları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Eğitimlerine destek verdiğimiz çocuklarımız adına teşekkür ederiz,

“Atma Bağışla” kapsamında geri dönüştürülemeyen ve bağış yapılamayan ürünler;

Cam ve ahşap ağırlıklı (floresan ve ampüller, ahşap mobilya ve aksesuar) eşyalar. Yazıcı kartuş ve tonerleri. Buzdolabı. Akü ve piller.

Atma Bağışla hakkında daha detaylı bilgi için;

0216 290 70 69 TEGV Atma Bağışla hattını arayabilir,

atmabagisla@tegv.org adresine yazabilir,

www.atmabagisla.org adresini ziyaret edebilirsiniz.