Sonicwall Uygulamaları-12

KONU : Sonıcwall kanal yapısına dahil olup girip satış/destek/promosyon /ürün takip ve  gelişmeleri takip etmek amacıyla PARTNER’ların  mysonicwall.com sitesi üzerinden  bir account(hesap) oluşturma işlemi.

İLGİ : GOLD/SILVER/APPROVED Partnerların tümü

1.ACCOUNT ALINIŞI ;

www.mysonicwall.com sitesinden Channel Partners bölümüne giriniz

clip_image002

Register to become a Partner bölümüne tıklayınız.

clip_image004

2. FORMUN DOLDURULUŞU

-Account Information : Buraya mysonicwall.com üzerinden yapacağınız takipler için siteye girerken belirleyeceğiniz isim ve şifre’yi tanımlayacaksınız..

clip_image006

2. Contact Information : Buradaki bilgiler, Sonicwallun sizi tanımlayacağı bilgilerdir.Buradaki bilgilerin hepsini doğru girmeye çalışınız.Özellikle e-mail bilgisi ile sonicwall size dönüşler yapacaktır.Bu bilginin kesin doğru olması gerekmektedir.Aksi taktirde sonicwall’un size geri dönüş bilgisini onaylayamazsınız ve hesap açılamaz.

clip_image008

3. Company Information : Buradaki bilgiler, şirketinizle ilgili verilerdir.Burada “Reseller Certification For State” bölümünü ülke distributorünüz’le kararlaştırmış olduğunuz pozisyonunuzla ilgili olarak (GOLD/SILVER/APPROVED) doldurunuz.

clip_image010

4.İletişim Tercihlerinde ,yaşamış olduğunuz ülkenin saat alanını seçiniz ve tüm

İşlemi ”Summit” onaylayınız.

clip_image012

Bu işlemden sonra SonicWALL sizin vermiş olduğunuz e-mail hesabına dönüş yapacaktır.Bu hesapda www.mysonicwall.com “kullanıcı adı” , “Subscription Code” ve “kontor linki “mevcuttur. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizle mysonicwall.com dan girecek seniz “Subscription Code” bir kez girmeniz gerekecektir.Eğer kontrol linki ile girerseniz Subscription Code otomatik olarak algılanacak bir daha sorulmayacaktır.

Onaylandıktan sonra ,bu hesapla ve belirlemiş olduğunuz şifre ile giriş yapabilirsiniz.