PS3 Üzerinde F1 2010 ve Fransızlar :)

Evet garip bir başlık olduğunu biliyorum ama malum blog üzerinden hep teknik bilgi paylaşmak kimi zaman sıkıcı olabilir. Bu nedenle bu sefer komik bir anımı paylaşmak istiyorum.

Beni tanıyanlar bilir formula 1 benim için ayrı bir güzelliktir bundan sebep günde en az 1 saat online olarak F1 oynamaya gayret gösteririm ve bu alanda iddialı olduğumu söylemek isterim ( ocak 25 itibari ile online rank 38 ve sıralamada dünya üzerinde 14583 )

Tabiki rankı yüksek arkadaşlar var ancak bu onların iyi olduğunu değil aslında benden çok oynadığını gösteriyor çoğunlukla.

Gelelim konumuza. Online oyun sırasında çok ciddi milliyetçi insanların olduğunu gördüm, özellikle ingilizler. Ancak bu son dönemdeki fransa gerginliği bana bir hayli komik bir anı yaşattı.

Yarışta 3 kişiyiz, iki fransız bir Türk ben varım. Bunlar yarış öncesi aralarında hararetli bir şekilde konuşuyor, tabiki fransızca bilmediğim için yorum yapamadım ama bir hinlik olduğunu anladım. Yarış başlar başlamaz bunlar sağlı sollu beni sıkıştırmaya başladı. Meğer adamlar yarış öncesi plan yapmış beni bir hayli sıkıştırıp yarış dışı bırakmak istediler. Ama yer mi anadolu çocuğu misali oldu iki sağlam manevra ile bunları bir atlattım bunların aklı çıktı, hatta o kadar iyi sürdüm ki bunlar arkamdan yetişmek için tüm kestirmeleri kullandı, tabi bu durumdan sebep siyah bayrak ile yarış dışı kaldılar 🙂 çok güldüm.

Bitmedi. Neyse güzel bir anı dedim geçtim baktım başka bir odada yine bu iki lavul, beni görünce direk odadan çıktılar hahaha artık nasıl bir kuyruk acısı bıraktım ise bunlarda.

Özet; Türkün gücünü bu arkadaşlara bende pistlerde gösterdim kapak olsun bu adamlara.