“Parlak Bir Fikrim Var” diyenlere şirket kurma fırsatı
Parlak bir fikriniz varsa hiç durmayın.
 –>–>Yenilikçi fikri olanlar, haftasonu Startup Weekend’de randevunuz var.

İnterpromedya Haber Merkezi

Microsoft Türkiye şimdi de dünyanın önde gelen iş fikirleri yarışmalarından Startup Weekend’e ev sahipliği yapıyor. Gerçekleştirildiği ülkelerde en yetenekli girişimcileri, yöneticileri, pazarlamacıları, tasarımcıları, yeni bir şirket kurmayı arzu edenleri bir araya getiren 54 saat süreli bir bilişim sektörüne yönelik iş fikri yarışması olan Startup Weekend, İstanbul’da ilk kez 16-18 Nisan tarihlerinde Özyeğin Üniversitesi ve Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.


Startup Weekend’e parlak bir iş fikri olan, başkalarının fikirlerini geliştirmek isteyen, yatırımcılarla ve diğer girişimcilerle tanışmak isteyen, Startup Weekend ortamını canlı deneyimlemek isteyen, kısacası girişimci bir ruha sahip olduğunu düşünen herkes başvurabiliyor.


Startup Weekend için başvurular 5 Nisan Pazartesi akşamına kadar istanbul.startupweekend.org adresinden kabul edilecek. Başvuruların Özyeğin Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından değerlendirilmesinin ardından Startup Weekend katılımcıları belirlenecek.


Yarışma süreci


Bilişim sektörüne yönelik yenilikçi fikirlerini hayata geçmesine olanak sağlayan Startup Weekend yarışması katılımcıları, başvurular sırasında ortaya çıkan 40-45 iş fikri arasından 10-15 yaratıcı fikri 16 Nisan Cuma akşamı oylayacak. Katılımcılar, daha sonra, kiminle ve hangi fikir üzerinde çalışmak istediklerine karar verecekler. Böylece ortaya çıkan gruplar tartışmaya açılan fikirler etrafında şirketleşmek için pazar akşamına kadar 54 saatlik yoğun bir maratona girecek.


Bu arada Microsoft İstanbul ofisinde düzenlenecek haftasonunda gruplara destek olmak üzere başarılı girişimcilerden seçilen mentorlar ve konuk konuşmacılar yarışmacılarla kendi deneyimlerini paylaşacaklar. Başarılı girişimcilerden oluşan bir jüri yapılan sunumların ardından 18 Nisan Pazar akşamı ilk üçe girenleri seçerek sonuçları açıklayacak.


Startup Weekend’i kazanan takımlara yatırım sözü verilmiyor; ancak geçmiş yarışmaları kazanıp yatırımcılar tarafından desteklenen çok sayıda proje bulunuyor. Startup Weekend Istanbul’da da Türk ve Amerikalı yatırımcılar bulunacak ve seçilen fikirler Amerika’daki yatırımcılara Startup Weekend aracılığıyla duyurulacak.