Ofis kağıdı seçimi

Opticom isimli uluslararası araştırma şirketi tarafından 7 Avrupa ülkesinden 4000’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada Xerox, Avrupa’nın en iyi ofis kağıdı markası seçildi.
Xerox, baskı teknolojilerinin yanı sıra ofis kağıdı olarak da en iyi marka gösteriliyor. Uluslararası araştırma şirketi Opticom tarafından, tanınmış ofis kağıdı markalarının karşılaştırıldığı araştırmada Xerox, Avrupa’nın en iyi ofis kağıdı markası gösterildi.
Aynı zamanda dünyanın en büyük ofis kağıdı tedarikçisi olan Xerox’un ofis kağıtları, kağıt yapılmak üzere oluşturulan özel alanlarda yetiştirilen ağaçlardan üretiliyor.Opticom’un marka değerini belirlemek amacıyla araştırmada kullandığı “Marka Değeri Endeksi”, stratejik markalamaya yönelik bir yaklaşım. Bu yaklaşımda her bir ofis kağıdı markasının değeri, lider markaların birbirleriyle karşılaştırılması ile ölçülüyor (Çevreyi Gözetmek Zarar Ettirmiyor).
Her bir markanın başarısı; yardımsız hatırlama, akla gelen ilk marka, kalite ile ilişkilendirme ve marka sadakatinden oluşan, markalamanın 4 ana faktörünün değerlendirilmesine göre belirleniyor.
Xerox, pazardaki en geniş kağıt ürünü portföyüne sahip firma.Ofislerde kullanılan baskı cihazlarının teknolojilerine göre kullanılması gereken ofis kağıdı türü de değişiyor. Örneğin inkjet, lazer veya ofset tabanlı makinelerde farklı tiplerde kağıtların kullanılması gerekiyor.
Çünkü her bir ayrı teknoloji, başta ağırlık olmak üzere farklı özelliklerde kağıt tipi istiyor. Yanlış kağıt kullanımı kağıt sıkışmalarına, baskı makinesinin kafasının kirlenmesine ve dolayısıyla kullanılan ürünün sıklıkla arıza vererek, bozulmasına neden oluyor (Doküman Yönetimi Pazarı Büyüyor).
Doğru kağıt kullanımı işin kesintiye uğramasını engelliyor ve ofis verimliliğini artırıyor.


Kaynak: www.shiftdelete.net