My Phone Hizmetinin ve Mobil Aygıtlar İçin Windows Marketplace Web Sitesinin Kapatılması Bildirimi

Evet artık Windows Mobile iyiden iyiye yerini Windows Phone sürümüne bırakmaya başladı ki bir zamanlar kullandığım servislerin kapatılıyor olmasıda bunun bir göstergesi olsa gerek!

Bana gönderilen mail aşağıdaki gibidir

Sayın Windows Mobile 6.x müşterisi:

Microsoft, Windows Mobile 6.x için My Phone hizmetini sona erdiriyor. Mobil Aygıtlar İçin Windows Marketplace web sitesi de kapatılıyor. Bu durumdan etkilenebileceğinizden lütfen aşağıdaki ayrıntıları gözden geçirin:

Mobil Aygıtlar için Windows Marketplace Web Sitesi Sonlandırılacak

https://marketplace.windowsphone.com , 15 Temmuz 2011’den itibaren kapanacaktır. 15 Temmuz 2011’den sonra Windows Mobile 6.x telefonlara yönelik uygulamaları Mobil Aygıtlar için Windows Marketplace web sitesi üzerinden inceleyemeyecek, satın alamayacak ve indiremeyeceksiniz.

Ancak Mobil Aygıtlar için Windows Marketplace hizmetine telefonunuzda ulaşmaya devam edeceksiniz. Windows Mobile 6.x telefonlara yönelik uygulamaları telefonunuzda inceleyebilecek, satın alabilecek ve indirebileceksiniz.

My Phone Sonlandırılacak

7 Ağustos 2011’de My Phone hizmeti telefonlardan My Phone hizmetine içerik kaydetmeye son verecektir. Windows Mobile 6.x telefonunuzdaki içeriği yedeklemek için My Phone hizmetine güveniyorsanız, bu durumdan etkileneceksiniz.

7 Ağustos 2011’den itibaren Microsoft My Phone içeriğinizi Windows Live SkyDrive’a taşımaya başlayacaktır. SkyDrive, Microsoft’un fotoğraflar ve Microsoft Office belgeleri gibi dosyalarınıza erişmenize ve onları paylaşmanıza yardımcı olan ücretsiz çevrimiçi depolama hizmetidir. Kişiler, takvim öğeleri, metin iletileri ve fotoğraflar sizin için SkyDrive’a taşınacaktır. Taşındıktan sonra My Phone hizmetinizi kaydetmek için kullandığınız Windows Live ID’nizle SkyDrive’da oturum açarak bu içeriğe erişebileceksiniz.

Videolar, müzikler, belgeler ve sık kullanılanlar dahil olmak üzere diğer içerik türleri sizin için My Phone’dan SkyDrive’a taşınmayacaktır. Bu içeriği istiyorsanız, My Phone hizmetinden yerel bilgisayarınıza kaydetmelisiniz.

6 Ekim 2011’de https://www.microsoft.com/myphone adresindeki My Phone web sitesi kapanacaktır. Bu tarihte My Phone hizmetine depolanmış içeriğinize erişmek için My Phone hizmetinde oturum açamayacaksınız. Microsoft bir (1) yıl süreyle My Phone içeriğinizi depolamaya devam edecektir. İçeriğinizin fiziksel kopyaları 5 Ekim 2012’ye kadar isteğiniz üzerine size gönderilebilir.

Harekete Geçin

İçeriklerinizin Windows Live SkyDrive’a taşınması da dahil olmak üzere, My Phone hizmetinin kapanmasıyla ilgili olarak daha fazla bilgi edinmek ve diğer içeriği yerel bilgisayarınıza nasıl kaydedeceğinizi öğrenmek için lütfen şu web sitesini ziyaret edin:

https://www.microsoft.com/windowsphone/myphoneshutdown/MyPhoneArticle-TR.htm

Microsoft bu geçişi kolaylaştırma konusunda gereken desteği sağlayacaktır. Windows Mobile 6.x’i kullandığınız için içtenlikle teşekkür ediyoruz.

-Windows Phone Ekibi