Monitörü ve klavyesi olmayan bilgisayar

Bir klavye bağlamadan yazı yazabileceğiniz ve bir monitöre bağlamadan yaptığınız işlemleri görebileceğiniz bir bilgisayar mümkün mü?

Paulina Carlos isimli bir endüstriyel ürün tasarımcısının Dell için tasarladığı bu konsept bilgisayar, klavye ve monitör anlayışına getirdiği yenilikle kendinden söz ettiriyor.


pc


Ürünün sol tarafında USB bağlantı girişleri ve sağ tarafında da DVD sürücü bulunuyor. Klavye ve monitör işlevleri ise ürünün içindeki projektörler tarafından yerine getiriliyor. Düz bir zemin üzerine yansıtılan klavye görüntüsü ile sanal klavyeye ulaşıp istediğimiz girişleri yapabiliyoruz. Aynı şekilde monitör yerine kullanılan projektör ile de görüntüyü duvara yansıtarak çalışabiliyoruz.


Bu ilginç ürün şimdilik sadece bir konsept tasarım. Üretilebilir bir hale getirilip getirilmeyeceği bilinmiyor. Ürünün en büyük handikapı projektörlerin lambalarının getireceği masraf. Oldukça pahalı olan bu lambalar yaklaşık 2000 saatlik bir çalışma sonrası yenilenmek zorunda.


pc2


Ayrıca görüntüyü duvara yansıtabilmek için belirli bir mesafede durmak gerekiyor.
Bütün bunları göz önüne alırsak Froot PC adlı bu ürünün salonlarda veya oturma odalarında güzel bir aksesuar olabileceğini söyleyebiliriz. Arada bir misafirler geldikçe açılıp kullanılması muhtemel Froot PC’nin donanımsal özellikleri ile ilgili planlanan herhangi bir şey yok.  


Tasarımcı hakkında bilgi almak için https://www.behance.net/paulinacarlos adresini ziyaret edebilirsiniz.


Kaynak:CNetTurkiye