Microsoft’tan Windows XP kullananlara uyarı!

Microsoft’tan Windows XP kullanıcılarına ciddi uyarı: Bu tehlikeyi asla göz ardı etmyin…
Her ne kadar Microsoft, emektar işletim sistemi Windows XP’yi emekliye ayırmış olsa da halen netbook üreticilerinin taleplerini karşılamayı ve 8 yaşındaki XP’yi isteyenlere satmaya devam ediyor. Emekliye ayırma tanımı ise aslında teknik desteği kesmek anlamına geliyor. Buna rağmen Microsoft, XP ile birlikte dağıttığı Flash Player 6’da tespit ettiği güvenlik açıklarını duyurmayı ihmal etmedi. 
Adobe’nin 2006 yılından beri destek vermediği eski Flash Player’da tespit edilen güvenlik açığı ile ilgili olarak Microsoft tarafından yayınlanan açıklamada şu sözlere yer verildi: “Windows XP ile birlikte dağıtılan Adobe Flash Player 6’da aralarında kullanıcıların özel hazırlanmış zararlı yazılım içeren web sitelerini ziyaret etmeleri durumunda dışarıdan kod çalıştırılmasına olanak verecek bir açığın da aralarında bulunduğu çok sayıda güvenlik sorunu tespit edilmiştir”. 
Microsoft yayınladığı güvenlik uyarısını şu adresten inceleyebilirsiniz (İngilizce). Eğer sizde hala eski Flash Player 6‘yı kullanıyorsanız en yeni sürüm Flash Player olan 10.0.42.34’ü şu adresten indirebilirsiniz.