Microsoft’tan bir yenilik daha : Expression Web

WYSIWYG, İngilizcede “What You See Is What You Get” teriminin başharflerinden oluşan bir bilgisayar terimidir. Türkçesi Ne görüyorsanız onu alırsınız veya Gördüğün alacağındır”dır. Yani ekranda görülene çok benzer bir çıktı alabileceğiniz ortamları tanımlar.Bir gördüğün alacağındır aracını diğer uygulamalardan ayıran en önemli özellik, yeni yaratılan veya değiştirilen bir bilgisayar nesnesinin sonlandırılmış halinin (önizlemesinin) gerçek veya gerçeğe yakın zamanlı olarak gösterebilmesidir. Yazı editörleri arasında, bu farklılık sayesine WYSIWYG editörleri daha çok tercih edilmektedir.

Microsoft tarafından piyasaya sürülen Expression geliştiricisi ile artık sadece Internet Explorer için değil standart tüm tarayıcılar da doğru görüntülenecek web uygulamaları geliştirilebilecek (WYSIWYG). Microsoft bunun için ilk adımını zaten Internet Explorer 8 ile attı. Internet Explorer 8 w3c standartlarına tamamen uyumlu olacak. Expression Studio; Web, Blend, Design, Media  ve Encoder gibi yazılımların paketlenerek bir araya getirilmiş hali.

Microsoft’un yeni serisi Expression’ın, ilk ürünü olan Expression Web ile harika tasarımlar yapabilirsiniz. En ciddi rakibi Adobe Dreamweaver ‘ ı oldukça zorlayan ve Dreaweaver 8’in satışlarını ciddi şekilde azaltan Expression Web’i web tasarımıyla yeni tanışan ya da işinde profesyonel olan birçok kullanıcıyı bir araya toplayan bir yazılım olarak görülüyor. Programı kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Windows XP SP2 ve .NET Framework 2.0 yüklü olması gerekmektedir. Programı 60 gün boyunca deneyebilmeniz için key numarası alınması gerekiyor.

Expression Web’i indirip test etmek ister misiniz?