Microsoft Technology Associate – Yeni temel seviye Microsoft Sertifikasyon Programı

Microsoft yeni sertifikasyon programı Microsoft Technology Associate (MTA)’yı duyurdu.

Bu sertifika programı okullarda öğrencilere Teknoloji ön bilgisi vermek ve okullardan mezun olan öğrencilerin kariyer dünyasında ayrıcalıklı olmasını sağlamak amaçlı oluşturuldu. Yine bu program sayesinde öğrenci Microsoft IT Profesyoneli sertifika programlarına sahip olmak istediğinde gerekli altyapıya sahip olmuş olacak. Yani gelişmiş çalışmalarda başarılı olabilmeleri için güvenleri sağlanmış olacak.

MTA Sertifikasyonlarına sahip olmak istiyorsanız. Aşağıdaki linkten gerekli ön bilgilere ulaşabilirsiniz. Linkten ulaşabileceğiniz Öğrenim Planları MTA sınavlarına hazırlanmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

MTA Sınavları sadece MTA Kampüs Belgesine ve ya MTA Voucher’larına sahip Akademik Kurumlarda geçerlidir. Okulunuzun onaylı bir MTA sınav merkezi olup olmadığını okul yöneticilerinden öğrenebilirsiniz.

Okulunuz henüz MTA Test Merkezi değil ise; Okul yönetimi veya ilgili kişiler Certiport Satış Danışmanları ile irtibata geçebilir ve Nasıl MTA Kampüs Belgesine sahip olunabileceğini öğrenebilirler.

Kişisel notum: Microsoft Sertifikasyon programlarına bir yol çizmeye çalışıyor. Herkes kabul etmeli ki etrafımızda çok fazla sayıda Paper MCSE tabir ettiğimiz ve sınav sorularını ezberleyerek girmiş adaylar söz konusu. Şu bir gerçek ki; İsteyen herkes sadece 2 haftalık bir çalışma ile (Soru ezberleme) Microsoft sertifikasyonlarına sahip olabilmekte.

Son dönemde soru havuzlarını değiştirdiğini duyduğumuz Microsoft şimdi bu derecede ön seviye, temel adını vereceğimiz eğitim ve sertifika programları ile okuldan çıkmadan daha konusuna odaklanacak, geleceğin Sistem Uzmanlarını, IT Profesyonellerini bulmaya çalışmakta.

https://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/mta.aspx 

Saygılarımla,
Erdem Çilingiroğlu