Microsoft Live@edu

Microsoft Ortak Kampüs’ün ana çözümlerinden biri olan Microsoft Live@Edu; öğrencilere online saklama, çalışma alanı, e-posta, takvimler, anlık mesajlaşma ve web günlüğü gibi Microsoft tarafından barındırılan servisler sunan ücretsiz bir süittir.

Kendi yapacağınız yazılım geliştirme çalışmaları ile de bu Microsoft teknolojilerine ek olarak yenilerini geliştirebilirsiniz. Bu teknolojiler; sizin öğrenci ve fakülte kaynaklarını yönetebilmenize, kapsamlı online portal siteleri sunabilmenize, çoklu ortam içeriği oluşturup, yönetebilmenize, podcast, webcast yayınlayabilmenize ve çok daha fazlasını yapabilmenize olanak sağlar.

Microsoft Live@Edu ile kendi domain isminizi kullanarak öğrencilerinize e-posta hesabı verebilir ve bu hesapların live sunucularında barınmasını sağlayabilirsiniz.

Microsoft Live@Edu kampüs içerisindeki herkes için gelişmiş online iletişim ve birlikte çalışma imkanı veren basit ve pratik bir yoldur.

Öğrenciler ve çalışanlar Live@edu araçlarına tüm popüler PC, Mac ve Linux web gezginlerinden ulaşabilirler. Bu servis Microsoft tarafından tüm dünyada kabul edilmiş altyapısı ile dünya çapında 310 milyon kullanıcıya sunulmaktadır.

Tek e-posta adresi ile birçok kaliteli online servisi kullanabileceksiniz.