Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri Hackathon Etkinliği

Sizlere Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı ( ve türevleri ) öğrencileri için yapacağımız bir hackathon (24 saat süren yoğun kodlama etkinliği) etkinliği hakkında bilgi vermek istiyorum.

Etkinliğimiz 19 Nisan 2014 Cumartesi günü aşağıda belirttiğimiz lokasyonda yapılacaktır.Katılımcılardan beklentimiz, 24 saat boyunca uyumadan kod yazmaları çekirdekte .Net veya istedikleri herhangi bir mobil platformda herhangi bir konuya ait çalışır ve sunusu yapılabilir bir uygulama ortaya çıkarmalarıdır. Etkinlik sonunda yaptıkları uygulamalar, jüri üyelerimiz tarafından değerlendirilecek ve ilk 3 dereceye giren kişilere belirli ödüller verilecektir. Etkinlik boyunca yeme & içme bize aittir.

Peki neden MYO ?

Bilgisayar programcılığı ( ve türevleri bölümlerde ) okuyan öğrencilerin 2 yıllık mezunu oldukları için, kendilerini ispat etme,bir kurumda rahatca iş bulma vb imkanlarının (mülakatlarında aynı belki daha iyi sonuç almalarına rağmen) mühendislik bölümü mezunlarına göre daha düşük olduğunu yakından biliyoruz..Bu sorunun sessiz bir çoğunluğun sıkıntısı olduğunu ve konunun milli bir mesele olduğu bilincindeyiz.

Asıl soru şu olmalıdır – "Bu tarz etkinlikler mühendislik fakülteleri için yapılırken neden MYO’lar unutuluyor ?"

Sorunun cevabı tartışılır lakin bizim amacımız ;  bu adaletsizliği ortadan kaldıracak bu tarz vb. aktivitelerle MYO öğrencisi yetenekli  arkadaşlarımızın etkin bir şekilde oyuna dahil olabileceğini sektöre göstermek..

Etkinlik sonunda kendilerine sponsor firmalar ile görüşme şansı sunuyoruz.

Not: Etkinliğe katılımın sınırlı sayıda olduğunu belirtmek isterim.

Etkinlik Adresi : Pragmalinq (PRG) Yazılım Ofisi – Merkez | Örnek Mh.Şht. Cahar Dudayev Cad.Yarış Plaza No:15 / 2 Ataşehir / İSTANBUL

Ayrıntılar ve Başvuru için lütfen resmi web sayfamızı ziyaret edin.

https://www.unihackathon.com

UnihackathonPoster