Lenovo’dan CES çıkarması

Lenovo “Dünyanın ilk Hybrid dizüstü bilgisayarı IdeaPad U1” ve “Dünyanın en ince hepsi bir arada bilgisayarı IdeaCentre A300” ile CES 2010’da iddiasını ortaya koyuyor.

Las Vegas’ta 7-10 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan Consumer Electronics Show’da Lenovo, birbirinden çarpıcı ürünleriyle yer alıyor.

Sektörün ilk ARM tabanlı smartbook’u SKYLIGHT!
Skylight adlı Smartbook, Qualcomm’un Snapdragon™ platformun üzerinde ARM işlemcisini kullanıyor. İnce ve çarpıcı tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan Lenovo Skylight, akıllı telefon ve Netbook yapısını birleştirerek yeni bir konsept yaratıyor.
ln1


Skylight, 10,1 inç büyüklüğündeki LCD ekranı, istiridye kapaklı tasarımıyla ve 1 kilonun altında olmasıyla ufak bir çantaya bile rahatlıkla sığabiliyor. 10 saati aşan pil ömrü, seyahat edenlerin ya da tam gün şarj aleti taşımadan çalışmak isteyenler için büyük bir avantaj sağlıyor.

Wi-Fi ve 3G bağlantısı ile İnternet bağlantısı kuran Skylight’ın 20 GB büyüklüğünde dahili, 2 GB büyüklüğünde çevrimiçi depolama alanı bulunuyor.


IdeaPad U1: Dünyanın ilk Hybrid dizüstü bilgisayarı!
Idea serisine eklenen bir diğer ürün ise dünyanın ilk hibrit dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. IdeaPad U1 Hybrid, tek PC’de iki cihazı bir araya getiriyor.


ln2


11,6 inç büyüklüğünde ekranı istenildiğinde dizüstü sistemden ayrı olarak kullanılabiliyor. Kolayca kasadan ayrılabilen LCD ekran, MultiTouch teknolojisi ile dokunmatik olarak kullanılabiliyor. Aynı bataryayı ve 3G kablosuz bağlantısını paylaşan ekran, yerine takıldığında verileri anında eşleştiriyor. U1 Hybrid, eğlence ve işi bir araya getirerek tüketicilere benzersiz bir çözüm sunuyor.


IdeaPad S10-3t: MultiTouch ekranıyla zirveye oynuyor!
Tüketicilerin büyük beğenisini kazanan IdeaPad Netbook serisine S10-3t adlı yeni modelini ekleyen Lenovo, tüketicilere çok yönlü ve eğlenceli bir çözüm sunuyor. Üzerinde dünyanın ilk MultiTouch destekli kapasitif ekranını taşıyan S10-3t, Netbook’ların gelişimindeki son noktayı belirliyor.


ln3Ekranı döndürülerek klavyenin üzerine kapatılabilen IdeaPad S10-3t, tablet PC deneyimini Netbook’a taşıyor. Lenovo’ya özel Active Protection System (Disk koruma sistemi), DirectShare (Dosya eşleştirme), NaturalTouch (Multimedya araçlarına dokunmatik erişim) ve QuickStart 2.0 (Dahili mini işletim sistemi) teknolojileri sayesinde, S10-3t, dünyasının en iyisi olmaya aday.


IdeaCentre A300: Dünyanın en ince hepsi bir arada bilgisayarı
Bilişim dünyasının yeni trendi olan hepsi bir arada bilgisayarlar alanındaki tasarım harikası ürünleri ile dikkat çeken Lenovo ailesine yeni katılan IdeaCentre A300, şık ve ince tasarımıyla içerisindeki güçlü bilgisayarı kamufle ediyor. Sadece 18,5 mm inceliğindeki yapısı ile dünyanın en ince hepsi bir arada bilgisayarı olan A300’ün ekranı LED teknolojisini kullanıyor ve 21,5 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlük sunuyor.
ln5Lenovo Enhanced Experience sertifikası taşıyan IdeaCentre A300, Windows 7 işletim sistemini aynı konfigürasyondaki PC’lerden hızlı açıp kapatabiliyor, zengin multimedya yetenekleriyle donanıyor ve sistem yönetim araçlarına kavuşuyor. Intel® Core™ 2 Duo işlemcisi, 802.11n Wi-Fi bağlantısı, tümleşik web kamera, Bluetooth klavye ve fare ve HDMI bağlantısı ile eşsiz bir multimedya deneyimi sunuyor.


ThinkPad Edge: Think ailesi limitleri aşıyor
Lenovo, ThinkPad serisine Edge modelini ekleyerek tasarımda ve yenilikçilikte sınır ötesine geçiyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için 13, 14 ve 15 inç ekranlı modelleriyle piyasaya sunulan ThinkPad Edge’in 13 inç ekranlı modeli AMD çift çekirdekli işlemci teknolojisini kullanan ilk ThinkPad olma özelliğini taşıyor ve AMD’nin VISION Pro teknolojisini taşıyor.

AMD’nin Turion ve Athlon Neo çift çekirdekli işlemcileri ile Intel’in Core 2 Duo ve Core 2 Duo Ultra Low Voltage işlemcileriyle Windows 7 işletim sistemi için Lenovo’ya özel Enhanced Experience sertifikasını birleştiren ThinkPad Edge, 8 saati aşan pil ömrü, Wi-Fi, 3G ve Bluetooth bağlantıları, yüksek kaliteli video konferanslar için özel olarak  optimize edilmiş web kamerası ve EnergyStar 5.0 standardındaki enerji tüketimiyle işyerlerinin vazgeçilmesi olacak.

ThinkPad ailesinin dayanıklılığını ve güvenilirliğini, yeni bir tasarım anlayışıyla birleştiren Edge, farklı teknolojileriyle iş dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Sıvı dayanıklılığına sahip özel klavyesi ile Active Protection System (Aktif koruma sistemi) ve Rescue and Recovery (Veri kurtarma) gibi ThinkVantage teknolojileriyle kritik verileri güvence altına alarak kesintisiz çalışma olanağı sağlıyor. Edge kısa bir süre sonra Türkiye pazarına giriyor olacak.


Kaynak:CNet