Kasım ve Aralık 2010 Web Seminerleri


Kasım ve Aralık 2010 Web Seminerleri

Bu Web seminerlerimize katılarak Office sistem ürün ailesinin sunduğu masaüstü uygulamalarının, sunucu ve servis çözümlerinin ürün ve hizmetlerinin size ve kurumunuza sağlayacağı faydaları inceleme fırsatı bulacaksınız.

Ayrıca bu Web seminerlerimizde birleşik iletişim ve birlikte çalışma, kurumsal içerik yönetimi, kurumsal arama, kurumsal proje yönetimi ve doküman yönetimi gibi birçok Microsoft çözümü hakkında ayrıntılı bilgi edinecek ve bu çözümlere sahip olmanın size ne tür kolaylıklar sağlayacağını da keşfedeceksiniz.


Excel 2010’a Genel Bakış
Microsoft Excel 2010, önceki sürümlere göre bilgileri daha iyi şekilde analiz etmeye, yönetmeye ve paylaşmaya olanak veriyor; böylece daha doğru, etkili ve akılcı kararlar vermenize yardımcı oluyor. Yeni veri analizi ve görselleştirme araçları, önemli veri trendlerini takip etmenizi ve vurgulamanızı sağlıyor. Microsoft Excel 2010 ile ayrıca dosyalarınızı kolayca Web’e yükleyip çalışma arkadaşlarınızla çevrimiçi ve eşzamanlı olarak çalışabilmenin yanı sıra önemli verilerinize yolculuk sırasında da hemen hemen her Web tarayıcısı üzerinden zahmetsizce erişebiliyorsunuz. Powerpivot ile milyonlarca satır verinin analizini saniyeler içinde yapabilmeniz de mümkün hale geliyor.

Bu Web seminerinde en popüler iş zekası aracı Excel 2010’un sunduğu avantajları, yeni özelliklerini ayrıntılı şekilde anlatılacaktır.

12 Kasım 2010 Cuma 10:00 – 11:00 Ahmet Uygur
Lync Server 2010: İletişimin Yeni Boyutu
Birleşik iletişim çözümü Microsoft Communications Server 2007’nin yeni nesil sürümü Lync Server 2010; ses, anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme ve Web konferansı yetkinliklerini tek bir çözüm üzerinde, daha zengin ve basitleştirilmiş olarak sunuyor. Lync Server 2010 ile maliyetlerinizi kontrol edebilir, üretkenliğinizi artırabilir, mobil ekibinizi destekleyebilirsiniz; böylece operasyonel etkinlik kazanıp müşterileriniz, iş ortaklarınız ve çalışanlarınız daha hızlı ve kesintisiz iletişim kurabilirsiniz.

Bu Web seminerinde Lync Server 2010’un sunduğu yenilikler ele alınacaktır.

26 Kasım 2010 Cuma 10:00 – 11:00 Kadir Kaya
PowerPoint 2010’a Genel Bakış
Microsoft PowerPoint 2010, dinamik sunumlar oluşturmanız ve bunları paylaşmanız için birçok yöntemi bir arada sunuyor. Heyecan verici yeni ses ve görsel özelliklerin yardımıyla gündeminizdeki konuyu, oluşturması kolay ve izlemesi keyifli bir film gibi aktarabilirsiniz. Video ve fotoğraf düzenlemenizi, yeni etkili geçişler yapmanızı ve gerçekçi animasyonlar hazırlamanızı sağlayacak yeni ve geliştirilmiş araçlar ile izleyicileri etkileyecek sunumlar hazırlayabilirsiniz. Ayrıca PowerPoint 2010, diğer kişilerle aynı anda çalışmanıza, sunumunuzu çevrimiçi ortamda yayımlamanıza, Web veya akıllı telefonunuzu kullanarak sunularınıza hemen hemen her yerden erişmenize imkân verir.

Bu Web seminerinde dünyada milyonlarca kişinin sunumlarını yapmak için kullandığı PowerPoint’in 2010 sürümünü yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

10 Aralık 2010 Cuma 10:00 – 11:00 Ahmet Uygur
Project Server 2010 ile Kurumsal Proje ve Portföy Yönetimi
Geçtiğimiz yüz yıl içerisinde proje yönetimi disiplini, yeni teknolojilerden de yararlanarak çeşitli endüstrilerdeki kurumsal ihitiyaçların karşılanmasını sağlayacak şekilde gelişim gösterdi. Bugün proje ve portföy yönetimi araçları kurumlara; görünürlük ve farklı portföyleri kontrol edebilme kazanımlar sunmanın yanında, harcamalarını stratejik önceliklerine göre belirlemelerinde, projelerini zamanında ve bütçesini aşmadan teslim edebilmelerinde ve ekip olarak çalışmalarında yardımcı oluyor.

Bu Web seminerinde Project Server 2010’un sunduğu Proje ve Portföy yönetimi altyapısının bütün bu ihtiyaçları nasıl karşıladığına ilişkin bilgi verilecektir.

24 Aralık 2010 Cuma 10:00 – 11:00 Yeşim Sünger

Web Semineri Nedir? Nasıl Katılabilirim?
Web seminerleri, Microsoft’un Live Meeting teknolojisini kullanarak kendi bilgisayarınızdan katılabileceğiniz, sunumu ve ses kaydını canlı olarak takip edebileceğiniz, anlatıcıya sorularınızı yöneltebileceğiniz ve yaklaşık olarak bir saat süren çevrimiçi seminerlerdir. Web seminerlerine katılmak için yapmanız gereken tek şey, ilgilendiğiniz Web seminerinin adına tıklayarak kayıt sayfasına gitmek ve yönlendirmeleri takip etmektir; bu sayfada Windows Live ID’nizi (Hotmail veya MSN adresinizi) kullanarak kaydınızı yapabilirsiniz.