İnternetten Bedava Canlı TV Yayını Mogulus

Kendi tv kanalımızı kurmak için artık çok fazla bilgi ve yatırım gerekmiyor. Mogulus la bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.Nasıl yapılacağını kısaca anlatmaya çalışayım.

Önce mogulus sitesine giriyoruz ve sign up and launch a channel kısmından kaydımızı yapıyoruz.Email doğrulaması falan yok direk işlemlere başlayabilirsiniz kayıttan sonra.

configüre channel kısmında kendimizi göre düzenlemeler yapabiliriz.Channel logo kısmından bir resim seçerek logo yapabiliriz.Bu logo için transparan bir PNG yada JPG veya GIF seçebilirsiniz.100 kb sınırı var.Player color kısmından arkaplan ve temayı atarlayabilirsiniz.Ayrıca kanalda chat özelliğide var chat enabled kısmından aktif veya pasif hale getirebilirsiniz.Banner bölümünde istediğiniz bir banneri yüklemek için browse butonuna tıklayıp resmi seçebilirsiniz.

Kanalınıza video eklemek için manage library kısmına tıklıyoruz.MOGULUS tan çıkmadan youtube içerisinde arama yapabilir videoları direk ekelyebilirsiniz.Upload video kısmına tıklarsanız 100 mb ı geçmemek şartıyla cameradan yada hazır bir dosya ekleyebilirsiniz.Kameradan görüntü almak için broadcast live seçeneğini tıklıyoruz ve cameras ı seçiyoruz.Daha sonra kaydettiğimiz görüntüyü yayına aktarabiliyoruz.

Get player widget kısmından oluşturduğunuz kanalı sitenizde,myspace de veya facebook da yayınlamak için gerekli kodları bulabilirsiniz.Sitenizde istediğiniz bölüme yerleştirerek kanalınızı
paylaşabilirsiniz.