Huawei Bulut Kurumsal Zeka Hizmet Portföyü Tanıtıldı

HUAWEI CONNECT 2018 etkinliğinde, akıllı şehirler için Huawei Bulut EI İkizler çözümü tanıtıldı. Huawei Cloud EI Ürün Departmanı Genel Müdürü Jia Yongli, Huawei Bulut Kurumsal Zeka (Enterprise Intelligence – EI) hizmetlerinin gelişmiş versiyonunu duyurdu ve hizmetlerin en yeni Huawei yapay zeka çiplerine güç katacağını belirtti.

Huawei Bulut Kurumsal Zeka tanıtımında yaptığı konuşmada Jia Yongli, “Huawei Bulut EI’nin HUAWEI CONNECT 2017 etkinliğinde piyasaya sürülmesinden bu yana Huawei Bulut sekiz sektörde, şehirleri, üretimi, lojistiği ve interneti kapsayan 200’ün üzerinde proje gerçekleştirdi. Üç önemli bulguya sahibiz: Yapay zeka, BT’nin destek sistemlerinden üretim sistemlerine evrilmesine yardımcı oluyor; endüstri bilgileriyle AI’yi kombine etmek oldukça zor; ve bilgi işlem gücü, yapay zeka uygulamalarının karşısındaki en büyük engel.”

Huawei Bulut EI endüstriye modernlik kazandırıyor

Yapay zeka ile sanayi anlayışını nasıl birleştireceğinden bahseden Jia, “Huawei Bulut EI, tekrar eden ve yüksek hacimli çalışmalar, uzman deneyimi gerektiren görevler ve çok alanlı iş birliğine ihtiyaç duyan çalışmalar dahil olmak üzere üç senaryoda birden endüstri modernizasyonunu geliştiriyor. Verimliliği artırmaya, uzmanlığı geliştirmeye ve insan zekasının sınırlarını aşmaya yardımcı oluyor” dedi.

HUAWEI CONNECT 2018 Huawei Bulut Kurumsal Zeka
Huawei şehirler için EI Akıllı İkizleri tanıtıyor

Yinelenen veya yüksek hacimli işlerde, Huawei Bulut EI hizmetleri, kurumsal uygulamalarda sıkça kullanılan veri kümelerini tanımlamaya yardımcı oluyor. Örneğin iki Huawei Bulut EI servisi (DLS ve Image Search) TukuChina’nın yüzde 99’dan fazla bir doğruluk oranıyla her gün yüz binlerce telifli görseli ve on milyonlarca görüntüyü İnternet’ten otomatik olarak almasına ve çapraz kontrol etmesine yardımcı oluyor.

Yapay zeka, uzman deneyimi veya endüstri bilgileri ile entegre olduktan sonra uzmanlara yardımcı olabilir. Örneğin, Huawei Bulut EI görsel ekibi, tıbbi teşhis testi sağlayan bir şirket olan KingMed Diagnostics ile yakın bir şekilde çalışıyor. AI teknolojilerinden yararlanarak, yüzde 99’un üzerinde bir duyarlılık (gerçek pozitif oran) ve yüzde 80’in üzerinde bir özgüllük (gerçek negatif oran) ile birlikte, rahim ağzı kanserinin patolojik incelemesinde çığır açıyorlar.

Huawei Bulut EI yetenekleri hızla gelişiyor

Huawei Bulut’un tüm senaryolardaki tam yığın özelliklerini güçlendirmek için Huawei, Ascend 310 ve 910 AI çiplerini piyasaya sundu.

Ek olarak, Huawei Bulut EI, temel platform hizmetlerini, genel API’leri ve ön entegrasyon çözümlerini kapsayan 45 servis ve 142 işlev sunuyor. Bu servisler ve fonksiyonlar, AI üst düzey veri bilimcileri, veri mühendisleri, BT mühendisleri ve iş personeli dahil olmak üzere farklı grupların ihtiyaçlarını karşılayan, kapsayıcı yapay zekayı mümkün kılıyor.

HUAWEI CONNECT 2018 Huawei Bulut EI Full-Stack

Huawei Bulut EI tüm senaryolar için full-stack servisler sağlıyor

HUAWEI CONNECT 2018 ” Activate Intelligence ” 10 – 12 Ekim tarihleri arasında Şanghay World Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bu yılki HUAWEI CONNECT konferansı, tüm işletmelerin ve kuruluşların eşiği aşmalarına ve akıllı dünyadaki isteklerini paylaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. İleriye dönük yol göstermek ve yeni fırsatları keşfetmek için, küresel ICT liderleri, endüstri uzmanları ve ekosistem ortakları dahil sektördeki en parlak isimler tarafından eşlik edileceksiniz.

Kaynak

https://e.huawei.com/tr/news/tr/2018/2018-huawei-cloud-ei-intelligent-twins