Halojen Online satış takibi

Halojen peşin satış küpü lisansına shipseniz ve magazalarınız online çalışıyorsa grafiklerle raporları plazma veya benzeri görüntüleme ekranlarında sunum yapabilirsiniz.

Kurulum aşamasında yapılması gerekenler.

1. Nebim desdek sorunlunuzdan sadece peşin satış küpüne ait lisans numarası almalısınız.

2. Halojen online için yeni lisans numaranızla yeni bir halojen kurulum xml dosyası oluşturmalısınız.Oluşturmak için Ayarlar menüsünden Yeni diyerek oluşturabilirsiniz. Örneğin. Günlük Halojen Yönetimi.xml

Örn.clip_image002[3]

3. Kurulumda yeni küp için diyer datalardan farklı bir isim verilmelidir bu örnegin database adı başına günlük gibi bir isimlendirme olabilir. Örneğinör

Örn.

clip_image003[3]

4. Halojen günlük online sadece bulunduğunuz güne ait küpleme yapar isteğe bağlı olarak gün sayısı kurulumda değiştirilebilir fakat bu sistemde uzun güncellemelerden kaynaklanan kilitlenmelere yol açabilir.Bunun için sadece o güne ait satışların gelmesi tavsiye edilir. Sadece bu günün gelemsi için Kurulum aşamasında Alt küme fact hareketlede “and tbStokFisiDetayi_StokHareketTarihi>=cast(convert(char(8),getdate(),112) as datetime)” Formülü kullanılmalıdır.

Örn. clip_image004[3]

5. Kurulum ayarları yapıldıktan sonra kurulum a evet diyerek kurulum yapılabilir.

6. Kurulum yapıldıktan sonra Database server da otomatik oluşan güncelleme job u üzerinde schedules üzerinde güncelleme için her 15 dk da bir olarak ayarlanmalıdır.

Örn.

clip_image006[3]

7. Halojen günlük Job u üzerinde kurulum steps üzerinde GUNCELLEME Yazısı “FAST” olarak değiştirilmelidir.

Örn. clip_image008[3]

8. Halojen günlük de alınmak istene raporlar tasarlanıp takip kartı olarak kaydedilir

Kurulum aşaması ve rapoların takip kartları olarak hazırlanma aşamasından sonra görüntülenecek plazma için yapılması gerekenler.

· Plazma TV’ye bağlı bir PC hazırlayın.

· DBSERVER’ın başına geçin. Enterprise Manager’da job’larda, adında “günük halojen” kelimesi geçen bir job göreceksiniz. O job’u sağ tıklayın ENABLE’ı seçin. Job’u tekrar sağ tıklayın START’ı seçin.

· Domain’de Plazma adlı bir kullanıcı yaratın.

· Halojen sunucusunun başına geçin. Günlük Halojen Sunucu Yöneticisini açın (normal halojen yöneticisini değil), yetkilendirme sayfasını açın. Plazma adlı kullanıcıyı tam yetkili kullanıcı olarak tanımlayın fakat “yönetici yetkisi” vermeyin.

· Plazma’ya bağlı olan PC’nin başına geçin. Makineye lokal administrator yetkisine sahip bir kullanıcı ile login olun.

· Masaüstünde bir kısayol yaratın. Kısayol aşağıdaki komutu çalıştırsın: “C:\Program Files\Nebim\Halojen\Halojen.exe” /SUNUM

· Bu kısayolu “C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup” klasörüne taşıyın. İşletim sistemi Türkçe ise klasörün adı yanılmıyorsam “C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Başlangıç” olacak.

· Start > Run deyin regedit yazıp enter’a basın.

· HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon kısmına gelin.

· DefaultUserName’i çift tıklayın PLAZMA yazın, DefaultDomainName’i çift tıklayın domain’inin adını yazın.

· Eğer listede DefaultPassword diye bir seçenek yoksa edit>new>string value deyin, DefaultPassword yazın.

· DefaultPassword’ü çift tıklayın PLAZMA kullanıcısının şifresini yazın.

· Eğer listede AutoAdminLogon diye bir seçenek yoksa edit>new>String Value deyin, AutoAdminLogon yazın.

· AutoAdminLogon’u çift tıklayın 1 yazın.

· Makineye PLAZMA kullanıcısı ile login olun. Halojen kendiliğinden açılacak ve bir hata mesajı alacaksınız (Hata mesajı almazsanız, ALT+F4 ile Halojen’i kapatın, sıfırdan açın).

· Sunucu olarak HALOJEN, veri tabanı olarak HalojenGünlük yazın.

· Görünüm menüsünde “sunum kipine geç” deyin, iki slayt arasındaki süre olacak 15 saniye yazın.

· Sunumu başlatın, birkaç saniye bekledikten sonra ESC tuşuna basıp sunumu kesin. Halojen’i kapatın.

· Bilgisayarı restart edin.

Bilgisayar açıldığında otomatik olarak PLAZMA kullanıcısı ile login olacak, Halojen kendiliğinden açılacak ve grafikler 30 saniye arayla dönmeye başlayacak. Sizin elle hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Diyelim ki elektrik kesildi ve tekrar geldi. Her şey kendiliğinden çalışmaya başlayacak.