Gerçeği Gören Göz

Merhaba Arkadaşlar,


 


Sizlerle bizden bir haberi paylaşmak istiyoruz. Farklı bir güvenlik sistemi üzerinde çalışıyoruz, tamamladık ancak Microsoft işletim sisteminlerinin tümüne uyumluluk testlerini sürdürmekteyiz. Hedefimiz 6. aydan sonra bu sistemi sizlerin beğenisine sunmak.


 


Sizlerden ricamız konu hakkında eleştiri ve önerilerinizi bizlerle paylaşmanız ve ürüne farklı özellikler eklenmesi vb. konularda düşüncelerinizi bizlerle paylaşmanız.


 


Uygulamamızın adı “Gerçeği Gören Göz” ;


Bu uygulamada amacımız güvenlik yazılımlarının saatlerce yaptıkları zararlı tespit işlemini milisaniyelere indirgemek. Daha net bir fikir vermesi açısından bu konuda ilk çalışmamızdan size bir görüntü sunmak istiyorum.


 


Arf Bakış "Gerçeği Gören Göz"


 


Gerçeği Gören Göz, Windows Explorer’a entegre olarak çalışıyor. Sisteme bir yükü yoktur. Gelişmiş bir yapay zekaya sahiptir. Zararlı tanımlamak için antivirüsler gibi saatlerce imza karşılaştırması yapmaz. İmza veritabanı yoktur. Çünkü buna ihtiyacı da yoktur. Mili saniyeler içerisinde bütün zararlıları tespit eder ve kullanıcının bunu görmesini sağlar.


 


Sisteme olan yüküne gelince; Windows Explorer penceresinde “uygulamaları küçük resim şeklinde göster” i seçtiğinizde bilgisayarınız ne kadar yoruluyor ise “Gerçeği Gören Göz” de de sisteminiz o kadar yorulacaktır.


 


Bileşenlerin zararlı olup olmadığına ise şu şekilde karar veriyoruz; Windows Explorer penceresi açıldığında Gerçeği Gören Göz pencere listesindeki her bileşeni tek tek inceleyip milisaniyeler içerisinde bir sonuç üretir.


Gerçeği Gören Göz


 


Şekildende görüleceği gibi yorumlayıcı dosyaları tek tek inceler, bir karar verir ve sonuç üretir.


Gerçeği Gören Göz’de amacımız sisteme hiçbir yük getirmeyen bir uygulama ile kullanıcıların zararlıları milisaniyeler içerisinde görmelerini ve önlem almasını sağlamak.


Sizlerden ricamız yukarıda da belirttiğimiz gibi, böyle bir yazılım hayatımıza girerse sizin fikirleriniz ve eleştirileriniz ne olurdu? bunları bizlerle paylaşmanız.


Teşekkürler.


 


Arf Teknoloji