Fikir Sizden Kaynak ve Şirket Onlardan

Ekonomik krizi kendi imkanlarıyla aşmak isteyen firmalar, bu konudaki teşvik ve yatırımlarına devam ediyor. Bugün düzenlenen bir toplantıyla birlikte ilginç bir girişimcilik yarışması da başlatılmış oldu. Birfikrinmivar? adlı organizasyon, yaratıcı fikirlere toplam 1 milyon TL değerinde kaynak ve kişilere kendi şirketlerini kurmak içinde destek sağlıyor.


Bu yıl üçüncü kez düzenlenen yarışma, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği), LabX, Özyeğin Üniversitesi, WMG-Warmick Universty, GYİAD( Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği) Microsoft ve UK Trade and Inverstment ortaklığıyla gerçekleşiyor.Yurt Dışında Eğitim ve Şirket Kurma Şansı


Toplantıda, bu kurumların yöneticileri kendi girişimcilik serüvenlerini anlattılar ve Birfikrinmivar? yarışmasıyla ilgili detaylı bilgi verdiler. Organizasyonda birinci olan fikir sahibine LabX tarafından 300 bin TL sermaye verilecek. Eğer girişimci şirketini İngiltere‘de açmak istiyorsa, bu ödülün üzerine WMG-Warwick Universty tarafından 300 bin TL değerinde, bir ofis, network ve fikir bulmak için kuluçka merkezi desteği sağlanacak.Ayrıca, yarışmanın birincisi Özyeğin Üniversitesi’nden 20 bin TL‘lik sermaye ve 50 bin TL’lik yönetici kursuna da hak kazanmış olacak. Microsoft’un kazanan girişimciye ödülü ise, ünlü risk sermaye şirketlerinin toplanacağı EU VC Summit 2010’a katılma ve fikrini sunma fırsat olacak. Organizasyonda ikinci olana WMG-Warwick Universty’den 45 bin TL‘lik Özyeğin Üniversitesi’nden ise 30 bin TL‘lik eğitim bursu verilecek. Üçüncüye ise yine aynı üniversitelerden 30 bin ve 10 bin TL’lik burs hakkı sunulacak.


Microsoft, ayrıca tüm kazananlara yazılımlarını ücretsiz kullanma için özel bir izin veriyor. 28 Şubat 2010’da tamamlanacak olan yarışma için ayrıntılı bilgiyi bu adresten alabilirsiniz.