Facebook bağımlılarına müjde, FaceToolbar İndirin!

 


Facebook tarayıcılara giriyor!

Zaten tarayıcıda görüntüleniyordu ama şimdi Microsoft’un tarayıcısına da el attı. İndirin!

Facebook bağımlılarına müjde! Dünyanın ne büyük sosyal ağına artık neredeyse damardan bağlı kalabilirsiniz.


Facebook’un çıkarttığı Internet Explorer Toolbar yani araç çubuğu ile devamlı bağlı kalabilirsiniz. Firefox tutkunları ise ne yazık ki iki ay daha beklemek zorundalar.


Sosyal ağ devi bu araç çubuklarını tam 16 dilde sunuyor:Arapça, Çince, Danca, Flemenkçe, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İbranice, Endonezya dilinde, İtalyanca, Japonca, Portekizce, İsveççe ve Türkçe! Önceden sadece İngilizce dil seçeneği vardı.


Peki bu araç çubuğunda neler olacak? Tabii ki Faceook sayfaları; gelen kutusu, arkadaş profilleri, gelen istekler, ana sayfa ve diğer bölümler. Bu araç ile hızlı içerik paylaşmak da mümkün olacak.

İşte indirme bağlantısı

Facebook bu araç çubuğu için kaynak kodunu da yayınlıyor. Böylece geliştiriciler istedikleri gibi modifikasyon yapabilecek.


Internet Explorer araç çubuğu özellikle sitede az vakit geçiren kullanıcıların daha fazla mesaj yayınlaması için düşünülmüş bir araç. Facebook, IE ve FF araç çubukları ile internet kullanıcılarının çoğunu potansiyel olarak kapsamış olacak.


Elbette araç çubuklarını sevmeyen ve güvenmeyen kullanıcılar, bu araç çubuğunu da es geçecekler. Ancak Facebook bu tür çalışmaları arttırarak sürdürüyor. Anasayfadan ziyaret sayısında azalma yok ama site, her yerden daha fazla ziyaret ve içerik için yolu açıyor.


Download: Facebook Internet Explorer Toolbar


+31 Ocak 2010 Pazar, 00:18

CHIP Online