Eset yeni ürününü tanıttı

Eset Yeni Ürününü Tanttı 18 Mayıs 2010 13:32


Antivirüs firması Eset BT departmanlarının işini kolaylaştıracak Remote Adminstrator özelliğinin 4. versiyonu yükselti. İşte ERA4’ün yeni özellikleri.
ESET Teknoloji Müdürü Richard Marko, orta boy ve büyük işletmeleri göz önünde bulundurarak ürünlerinde birçok yenilik ve geliştirme yaptıklarını, grup ve politika yönetimi bölümlerinde, uzaktan yükleme özelliğinde ve çoklu platformların yönetiminde BT çalışanlarının tepki sürelerini ve çalışma saatlerini azaltarak verimliliği arttırmayı amaçladıklarını belirtti. ESET Remote Administrator 4, ESET Business çözümlerinin yüklenmesini ve yönetimini hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor.


ERA4’ün sunduğu özellikler ise böyle  • Akıllı grup yönetimi – Yeni parametrik grup özelliği belli bir ölçütü yerine getiren istemcileri otomatik olarak grupluyor. Parametrik gruplar filtreleme, raporlama, uyarı ve politika kuralları gibi özelliklerle çalışabiliyor. Gelişmiş ‘active directory’ eşleme özelliği, geniş işletmelerde kurulumu basitleştiriyor.

  • Geliştirilmiş politika yönetimi – Yeni sezgisel sihirbaz sayesinde gruplara kolayca politika atanabiliyor. Politika al/ver seçeneği ile yedeklenebiliyor.

  • Basitleştirilmiş uzaktan kurulum – ERA’da görünmeyen istemcilerin tespiti geliştirilerek BT çalışanlarının zamandan kazanmaları sağlandı.  • Merkezi karantina yönetimi – Karantinaya alınmış nesneler konsol yardımı ile geri yüklenebilir, silinebilir ya da tarama dışı bırakılabilir.

  • Karışık platform yönetimi – ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security’nin eski ve güncel sürümlerinin yanı sıra, piyasaya çıkmak üzere olan Mac ve Linux için ESET NOD32 Antivirüs 4 ve yeni nesil Mobil antivirüslerin kontrolünü de tek bir konsol yardımı ile yapılabiliyor.

Kullanıcılar ücretsiz olarak yeni sürümü indirip mevcut  Eset Remote Administrator sürümlerini güncelleyebilecekler. Kurumsal kullanıcıların faydalandığı Remote Administrator, masaüstü ve sunucu yazılımlarının tek bir panelden merkezi yönetimini sağlıyor. Bu programı ücretsiz olarak firmanın kendi sitesinden indirebilirsiniz.


Kaynak www.shiftdelete.net