ESET SysInspector


ESET SysInspector
, sisteminiz ve işlem, servis, kayıt defteri, sürücüler ve diğer kritik dosyalar hakkında önemli bilgileri sunan yardımcı bir araçtır. ESET‘in benzersiz teknolojisi ile sisteminize ait ayrıntılı bilgileri, sisteminizde çalışan işlemlerin listesini ve risk seviyelerini, ağ bağlantılarını, önemli kayıt defteri değerlerini, Windows servislerini, sistemde yüklü donanım sürücülerini, işletim sistemine ait dosyalar ile benzerlik gösterek kritik dosyaları, dosya ayrıntılarını ve daha bir çok bilgiyi sunan yazılıma ait ilk beta sürüm, ücretsiz olarak yayınlandı. Uygulama Türkçe Yazılım tarafından yakında Türkçe olarak sunulacak.

Çalışan İşlemler
Bu düğüm, sistemde çalışan uygulamalar ve işlemler hakkında bilgileri içeren raporu oluşturur. Açıklama Penceresinde, her bir işleme ait uygulama adı, sistemdeki konumu, üretici adı, risk seviyesi gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Ağ Bağlantıları
Açıklama penceresi içeriği, uygulamaların ve işlemlerin iletişim amacı ile kullandığı ağ protokolleri hakkında bilgileri içerir. DNS ve IP adres tanımlamalarını da kontrol edebileceğiniz alanda, uygulamaların hangi uzak sunucular ile bağlantılı olduğunu [eğer varsa] da görebilirsiniz.

Önemli Kayıt Defteri Değerleri
Bilgisayar açıldığında otomatik olarak çalıştırılan uygulamalar, kayıt defteri sorunları veya tarayıcı yardımcı objeleri [BHO] hakkında bilgi veren bu pencerede, her bir uygulamaya ait ayrıntılı bilgileri görebilirsiniz.

Servisler
Windows Servislerine ait dosyalar hakkında bilgileri içerir. Ayrıntı Penceresinde, servislere ait çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sürücüler
Sisteminizde yüklü donanım sürücüleri hakkında bilgileri barındırır.

Kritik Dosyalar
Microsoft Windows işletim sistemine ait dosyalar ile benzerlik gösteren kritik dosyalar hakkında bilgileri içerir.

Dosya Ayrıntıları
Program Filesiçerisindeki dosyalar ve önemli sistem dosyaları hakkında bilgileri içerir.

DOWNLOAD : ESET SysInspector v1.0.0.3 Beta (32-Bit)

DOWNLOAD : ESET SysInspector v1.0.0.3 Beta (64-Bit)