Eğitiminiz Tam Üzerinize Göre Olsun

Portalımızda bannerı dönen ve benim de değerli hocam Network Academy’ nin Genel Müdürü MCT Bülent GÜR ‘ün BThabere vermiş olduğu röportajı:

Network Academy geçmişi 2001 yılına dayanan bir eğitim kurumu. Beş ay önce eğitim sektöründe deneyimli bir ekibe devrolan şirket, ağırlıklı kurumsal eğitimlerle çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin devrolmadan önce bireysel eğitimlere ağırlık verildiğini belirten Network Academy Genel Müdürü Bülent Gür, yeni dönemde ise bireysel eğitimlerin verilmeye devam edildiğini ancak daha çok kurumsal programların ağırlık kazandığını ifade etti.
Kuruluş, şirketlere onların ihtiyaçlarına özel şekillendirilmiş eğitim programları sunarak farklılaşmayı hedefliyor. Gerek Microsoft gerekse Cisco eğitimlerinin genellikle kodlu programlar olduğunu belirten Gür, şunları söyledi: “Herhangi bir eğitim kuruluşuna gidip belirli koda sahip eğitimi alabilirsiniz. Bütün dünyada bu bir standarttır. Ancak grup böyle bir eğitimi alırken beş gününü bu programa bağlaması gerekiyor. Bu hem şirket hem de çalışan için iş kaybı anlamına geliyor. Bu noktada biz eğitimleri şirkete özel kişiselleştiriyoruz. Eğitim alacak ekibin seviyesine göre programı ayarlıyoruz. Farklı periyotlara bölüp farklı günlerde de bu eğitimleri gerçekleştirebiliyoruz.”

Network Academy, kurumsal eğitimlerin yanı sıra şirketlerin projelerine danışmanlık bazında da destek sunuyor. 

Eğitim yelpazesi gelen taleplerle artıyor

Cisco ve Microsoft eğitimlerine odaklandıklarını belirten Gür, kendilerine gelen talep dolayısıyla iki markanın eğitimlerine yoğunlaştıklarını ifade etti. Gür, “Ama örneğin Linux tarafında da bir talep söz konusu. Java eğitimleri almak isteyenlerin sayısı artıyor. Diğer yandan HP tarafında ilginin artacağını görüyoruz. Yeni markalara ilgi arttıkça biz de ürün portföyümüzü genişleteceğiz” diyerek sözlerini sürdürdü. Gür, web eğitimleri tarafında da talebin arttığını sözlerine ekledi.
Şu an Kadıköy’deki merkezinde çalışmalarını sürdüren Network Academy, Bakırköy’de de bir şube açmayı planlıyor.

Seminerler serisi başladı.

Network Academy, düzenli şekilde düzenlediği seminerlerle kurum ve bireylere buluşmayı hedefliyor. Bu kapsamda Ocak ayında genel katılıma açık Java ve güvenlik semineri gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Ayda en az iki tane seminer yapmayı hedeflediklerini belirten Gür, “Bu seminerlerde öncelikle kendimizi tanıtıyoruz. İkincisi de eğitimleri tanıtıyoruz. Şu anda genç kesimin hangi eğitimleri tercih edeceğine dair tereddütte olduğunu görüyoruz. Çünkü heryerde farklı bir bilgilendirme ve bilgi kirliliği söz konusu. Burada satış amacı gütmeden eğitim ürününü tanıtıyoruz. Kişilere bu eğitimleri aldığı zaman neler yapabileceklerini aktarıyoruz. Kişilerin kendilerine uygun olan eğitimleri almalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bu seminerlere gerek bireysel gerekse kurumsal müşteriler geliyor. seminerlerimizi ikiye ayırdık. unlardan biri bireysel taraf için. diğeri ise şirketlere özel. Bu yeni bir oluşum. Şu ana kadar üç tane seminer yapıldı” dedi.

Kaynak : https://www.bthaber.com.tr/?p=1168&sayi=SAYI:752