Citrix Avnet İle Türkiye’de El Sıkıştı

Uluslararası katma değerli teknoloji distribütörü Avnet Technology , Türkiye pazarında bir işbirliğine daha imza attı.Katma değerli distribütörlük modelini Türkiye’ye tanıtan Avnet, Citrix ile geleneksel dağıtıcılık ve bulut bilişim alanında sözleşme imzalayarak Citrix markasını ürün portföyüne kattı. Bu işbirliği ile Avnet, Citrix’in pazardaki en güçlü ve yaygın dağıtıcısı olurken, bulut bilişime yönelik ürünlerin dağıtım modeli olan CSP (Citrix Service Provider) programının da tek yetkili dağıtıcısı oldu.  

 

Citrix; bünyesinde bulunan sunucu ve masa üstü sanallaştırma ürünleri ailesi olan XEN, ağ dengeleme ve güvenliği çözümleri sunan NETSCALER, ağ hızlandırıcı ve ön bellekleme çözümü sunan CLOUD BRIDGE, mobil cihazlara yönelik yönetim ve güvenlik çözümleri sunan XEN MOBILE, kurumsal dosya paylaşımı çözümleri sunan SHAREFILE, çevrim içi konferans, toplantı ve eğitim çözümleri sunan GOTOMEETING ailesi gibi birçok kurumsal ürünü dünya pazarına sunmaktadır. Ayrıca Citrix çok hızlı gelişen bir eğilim olan masa üstü bulut platformu – DaaS (Desktop as a service) alanında da dünya liderleri arasında bulunmaktadır.

Dünyada seksenden fazla ülkede faaliyet göstermekte olan Avnet, Citrix’i bünyesine katarak Türkiye’de gerek kendi pazar payını gerekse Citrix’in rekabet içinde olduğu alanlarda Citrix’in pazar payını büyütmeyi hedeflemektedir. “Katma değerli dağıtıcılığı ve kanal geliştirmeyi ilke olarak benimsemiş olan Avnet, sahip olduğu tecrübeleri Citrix pazarında da başarılı bir şekilde uygulayacaktır” diyen Citrix Satış Yöneticisi Onur Demirel; “Gerek satış ve pazarlama gerekse teknik destek konusunda tüm iş ortaklarımıza tam donanımlı olarak destek olmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye ofisinde gerçekleştirdiği bir toplantı ve kokteyl ile iş ortaklarıyla bir araya gelen Avnet, dağıtıcılık anlaşmasını duyurarak faaliyetlerine başlamış oldu.

 

 

Daha fazla bilgi için:

Avnet Marketing Services

A.Marketing Manager Kaan Bayram | kaan.bayram@avnet.com  | Tel: 0 212 315 49 00 | GSM: 0530 320 24 74

Marketing Director Sırma Erkan    | sirma.erkan@avnet.com| Tel: 0 212 315 49 00 |

 

1921 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Eyaletinde kurulmuş olan Avnet IT sektörü katma değerli distribütörlük modeliyle Türkiye’de Sanko Holding ortaklığı olarak yapılanmıştır.Dünya genelinde 120 ülkede ve 300’den fazla lokasyonda faaliyet gösteren, globalde 17.000 kişiyi isdihdam eden, FY 14 mali yılında 27.5 milyar USD cirosu ile Fortune 500 şirketleri arasında 117. sıradadır. Avnet hisseleri NYSE’de AVT koduyla işlem görmektedir.Avnet Türkiye’de Citrix, EMC, IBM, NetApp, Hitachi, HP, VMware, Veeam, VCE, TrendMicro,