Canonical’dan ücretsiz, kapınıza teslim bardak altlıkları

Canonical isimli bir şirket, reklamlarını yapabilmek için kapınıza teslim bardak altlıkları göndermeye başladı, hem de tamamen ücretsiz. Şimdilik 3 rengi bulunan bardak altlıklarından istediğiniz bir renkten siparis verebiliyorsunuz. Bulunduğunuz ülkeye göre bardak altlıklarını ücretsiz olarak 4-5 hafta içersinde kapınıza teslim ediyorlar.

Yukarda görebileceğiniz farklı renklere sahip bardak altlıklarından bir tanesine ücretsiz olarak hemen sahip olabilmek için aşağıdaki adrese girip, ufak bir anket doldurmanız yeterli oluyor. Canonical pek güvenilir bir şirket olmasa bile yine de ücretsiz bardak altlığımız için ankete doğru bilgiler vermeye özen gösterelim.

Öncelikle bardak altlığımızı nerelerde kullanacağımızı işaretliyoruz.

Örneğin ben, bardak altlığını hem ofiste hem de evde kullanacağım için ikisini de işaretledim. Siz de kullanacağınız alanlara göre bu kısımları işaretleyebilirsiniz. Daha sonra Ubuntu bardak altlığını ne için kullanacağımız sorusuna geliyor sıra.

Bardak altlığını kullanma amacımız olan “CRM” yani Coaster’ı seçiyoruz. Coaster, İngilizce’de bardak altlığı anlamına geliyor. Fakat siz bu bardak altlığını farklı amaçlar için kullanacaksanız, ankette istediğiniz seçenekleri seçebilirsiniz.

Anketi tamamladığınızda ise siparişinizin onaylandığını ve bir kaç hafta içinde adresinize teslim edileceğini göreceksiniz.

Ben daha önceden 2 adet bardak altlığı sipariş etmiş ve çok memnun kalmıştım. Gönderdikleri bardak altlıkları gerçekten çok kaliteli. Her türlü sıcak içeceği, termos özelliği sayesinde sıcak tutmaya devam ediyor.

Ayrıca üzerine kahve dökülmesi durumunda, temizlenmesinde herhangi bir problem bulunmuyor.

Dilerseniz bulaşık makinasına atabilir;

Dilerseniz elde yıkayabilirsiniz;

Kaliteli baskısı ile aynı bardak altlığını bir kaç ay kullanabilmektesiniz. Canonical, her 3 ayda bir bu bardak altlıklarının yeni versiyonunu çıkartıyor. Her versiyonda yeni bir özellik bulabiliyorsunuz. Örneğin 8.4 versiyonundaki bardak altlığında termos özelliği yokken, 3 ay sonra çıkan 8.5 sürümünde termos özelliği eklendi. Şirketin en güzel özelliği, her yeni çıkan versiyon ile size ücretsiz bardak altlığını tekrar yollamaları. Bu bardak altlıklarının bazen işletim sistemi olarak kullanılabildiğini söyleyen rivayetler de var fakat işletim sistemi olarak felaket kötüymüş. Bu yüzden her nesne nasıl bir şeyde iyiyse, Ubuntu’da asıl işi olan bardak altlığında çok iyi. Her eve ve ofise mutlaka bir tane lazım.