Business Productivity Online Standard Suite BPOS

Business Productivity Online Standard Suite Microsoft tarafından host edilen iletişim altyapı ürünleri paketidir ( collaboration and messaging ). Bu paket içerisinde Exchange Online, SharePoint Online, Office Live Meeting, and Office Communications Online ürünleri bulunmaktadır.

Ayrıca bu resim hazırlanırken olmayan ancak güncel platformda artık SQL ve CRM ürünleride BPOS altyapısına dahil edilmiştir.

 

Peki bize neler sağlar ;

Bu servisleri kendi şirket bünyemizde tutmak yerine Microsoft un Veri Merkezlerinde hazır olan bu ürünleri kullanarak ;

High availability – Yüksek Erişilebilirlik – Şirket altyapınıza göre Microsoft un global veri merkezleri daha sağlıklıdır.
Comprehensive security – Gelişmiş güvenlik – Microsoft un farklı teknolojileri bir arada sunması sayesinde daha güvenli bir ortam sağlanır.
Simplified IT management  – Basitleştirilmiş Yönetim – IT çalışanları için merkezi konsollar ile tek bir merkezden ürünlerin yönetimi sağlanıyor
Microsoft Presence – Microsoft Güvencesi ile çalışma.
Single Sign-on – Tek bir kimlik doğrulama ile bütün ürünlere ulaşım.
Anywhere Access  – her yerden erişim – internetin olduğu her yerden ve herhangi bir cihazdan kaynaklara erişebilirsiniz.
 

özelliklerine sahip oluyoruz .

Nasıl Çalışıyor ?

 

Özetle gelişen ve yenilenen teknoloji dünyamızda alışmamış gereken yeni bir kavram olan bulut teknolojisi için Microsoft un çözümlerini size kısaca özetlemeye çalıştım . Özellikle kobi ve çağındaki firmalar için inanılmaz avantaj sağlayan bu sistemi mutlaka incelemelisiniz.

yakında bu konudaki makalelerimiz yayınlanacaktır.