Beşinci Kamu Kurumları Bilgi Teknolojileri Güvenlik Konferansı

Tarih: 25 Haziran 2010

Yer: TÜBİTAK Feza Gürsey ve Mustafa İnan Konferans Salonları

TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) Bilişim Sistemleri Güvenliği Bölümü tarafından organize edilen Beşinci Kamu Kurumları Bilgi Teknolojileri Güvenlik Konferansı, 25 Haziran 2010 Cuma günü TÜBİTAK Feza Gürsey ve Mustafa İnan Konferans Salonları’nda düzenlenecektir.

 

Konferansın açılış konuşmasını UEKAE Müdür Yardımcısı Sn. Mert Üneri yapacaktır. Açılış konuşmasının ardından kürsüye TSE Başkanı Sn. Tahir Büyükhelvacıgil ve TÜBİTAK Başkanı Sn. Prof. Dr. Nüket Yetiş çıkacaklardır. TSE’nin bilgi güvenliği konusundaki belgelendirme faaliyetleri sunulmasının ardından, Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü, Devlet Planlama Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan uzmanlar siber güvenlik panelinde bir araya geleceklerdir.

Panelin tamamlanmasının ardından konferans sunular ile devam edecektir. Saat 17:00’ye kadar sürecek olan konferansta iki paralel oturumda olmak üzere toplam 12 adet sunu yapılacaktır.

Sunularda;

Bilgi güvenliğinin hukuksal boyutu, TÜBİTAK’ın bilgi güvenliği konusunda yaptığı araştırma ve geliştirme faaliyetleri, Sistemlerdeki açıklıkların bilgisayar korsanları tarafından nasıl kullanıldığı, Kamu kurumlarında yapılan bilgi güvenliği çalışmaları gibi güncel konular paylaşılacaktır.

Kurum dışından bilgi güvenliği uzmanlarının ve hukukçuların da konuşmacı olarak yer aldığı konferansın kurumların bilgi işlem, iç denetim ve strateji geliştirme birimleri yönetici ve çalışanları için faydalı olacağını değerlendiriyoruz.

Sunularda;

Bilgi güvenliğinin hukuksal boyutu,

TÜBİTAK’ın bilgi güvenliği konusunda yaptığı araştırma ve geliştirme faaliyetleri,

Sistemlerdeki açıklıkların bilgisayar korsanları tarafından nasıl kullanıldığı,

Kamu kurumlarında yapılan bilgi güvenliği çalışmaları

gibi güncel konular paylaşılacaktır.

Kurum dışından bilgi güvenliği uzmanlarının ve hukukçuların da konuşmacı olarak yer aldığı konferansın kurumların bilgi işlem, iç denetim ve strateji geliştirme birimleri yönetici ve çalışanları için faydalı olacağını değerlendiriyoruz.

Konferans programını buradan indirebilirsiniz.

Sunu özetleri ve konuşmacıların biyografilerini buradan indirebilirsiniz.

Etkinliğin düzenleneceği TÜBİTAK Başkanlık Binası’nın krokisine buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinlik ücretsizdir. Etkinliğe lütfen kayıt olunuz. Kayıt olmak için: konferans@uekae.tubitak.gov.tr adresine ad ve soyadınız ile çalıştığınız kurum adını içeren “KAYIT” konulu bir e-posta yollayınız.