Avnet ve IBM, Ortak Geliştirme Laboratuvarıyla IoT Çözümleri Geliştiriyor

İstanbul, Türkiye – 24 Şubat, 2017Avnet, Inc. (NYSE: AVT), IoT çözümlerinin piyasaya daha hızlı sunulmasını sağlamak amacıyla IBM (NYSE: IBM) ile işbirliği gerçekleştireceklerini duyurdu. Avnet, IBM’in Münih, Almanya’da kısa süre önce hizmete aldığı global Watson IoT Merkezi bünyesinde faaliyet gösterecek Watson Nesnelerin İnterneti (IoT) Ortak Laboratuvarı’nı kurmak için Technology Solutions liderliğinde IBM ile işbirliğine hazırlanıyor. Avnet bu benzersiz ortamı yenilikçi IoT çözümlerini sergilemek, geliştirmek ve satmak için kullanacak.

 

Avnet Technology Solutions global başkanı Patrick Zammit
konuyla ilgili şunları söyledi: “IoT bize dünyayı geliştirmek için sonsuz bir kullanım alanı sunuyor. Müşterilerimizle birlikte geliştirmekte olduğumuz, çocuklarımızı korumadan Lejyoner hastalığından korunmak gibi hedeflere sahip IoT uygulamalarında şimdiden büyük bir potansiyel görüyoruz.” “Avnet’in IBM ile kısa süre önce gerçekleştirdiği işbirliği, müşterilere piyasaya sunulabilen IoT çözümlerini hızlı bir şekilde geliştirmek için ihtiyaç duydukları temeli sağlama kabiliyetimizi hızlandıracak.”

 

Laboratuvarda, dünyanın dört bir yanından müşteriler Watson IoT’un işletme avantajlarını ve bilişsel bilgi işlemin gücünü hayata taşıyan başarılı prototipler ve çözümler oluşturmak için Avnet ve IBM IoT uzmanlarıyla iletişim kurabilecek. Bunun yanı sıra laboratuvarda uygulamalı, iş başında öğrenme aracılığıyla IoT teknik uzmanlıklarını geliştirebilecekler. Ayrıca, Avnet ve IBM müşterilerine ortaklaşa iş fırsatı olanakları sunacak.

 

Watson IoT global başkanı Harriet Green konuyla ilgili şunları söyledi: “Bugün yaklaşık 20 milyar cihazın bağlantı kurduğu bir dünyada, Nesnelerin İnterneti hızlı bir şekilde dünyanın en büyük veri kaynağı haline geliyor.” “Watson bilişsel bilgi işlem sayesinde bu verileri şirketleri, sektörleri ve toplumu geleceğin dünyası ile uyumlu hale getirmek için anlamlı istatistiklere dönüştürme fırsatına sahip oluyoruz. Avnet ile Münih’teki yeni Watson IoT Genel Merkezimizde, en iyi beyinlerimizin yan yana çalışacağı bir laboratuvarda ortaklık kurmaktan gurur duyuyoruz. Bu anlaşma ile Nesnelerin İnterneti’nin potansiyelini hayata taşımak için sahip olduğumuz derin geçmiş ve uzmanlığı ortak bir havuzda topluyoruz.”

 

Ortak laboratuvar, müşterilerin IoT ile “olası teknolojileri” hayal edebilmesine, yeni işletme modelleri oluşturmasına ve sektör zorluklarına karşı yenilikçi yaklaşımlar keşfetmesine olanak sağlayacak. Avnet bu yeni işbirliği sayesinde kısa süre önce satın aldığı Premier Farnell işletmesiyle, IBM’in cihaz seviyesindeki Watson IoT ve Bluemix hizmetleriyle tümleşik elektronik kartlara yönelik proof-of-concept’ler laboratuvarda gerçekleştirebilecek. Bu çabalarla müşteriler için sorunsuz bir deneyim ortaya çıkarmak, yeni kullanım olanaklarından hızlı bir şekilde faydalanmalarını sağlamak amaçlanıyor.

 

Premier Farnell stratejik ortaklıklar kıdemli direktörü Richard Cuttin konuyla ilgili şunları söyledi: “İşletmelerin fikirlerini piyasaya sunulabilir hale getirmesine yardım etmeye odaklanıyoruz ve proof-of-concept bu sürecin önemli bir aşamasını oluşturuyor.” “Laboratuvarda, gelişmiş bulut ve yazılım olanaklarına sahip yeni elektronik kartlar geliştirerek müşterilerimizin dünyamızı olumlu etkileyebilecek daha akıllı IoT çözümlerini ortaya çıkarmasına önemli katkıda bulunacağız.”

 

Laboratuvara ek olarak, Avnet ve IBM, IBM Watson IoT ve IBM Bluemix platformlarıyla çözüm geliştirme sürecini hızlandıracak IoT teklifleri geliştirmek için aktif şekilde birlikte çalışıyor. Bu çalışmalar, Avnet’in Electronics Marketing ve Premier Farnell işletmeleri tarafından geliştirilen IoT başlangıç setlerini içeriyor. Müşteriler aralarında IBM Watson IoT platformu, DevOps ve Avnet Cloud Marketplace tarafından sağlanan mobil ve analitik hizmetlerinin de yer aldığı 150’nin üzerinde IBM Bluemix bulut hizmetine sahip geniş bir ürün ve hizmet kataloğuna erişim sağlayabilecek. Müşteriler ayrıca Avnet’in eğitim ve bilgilendirme hizmetleri sayesinde IBM Bluemix ve IBM Watson IoT Platformu hakkında kapsamlı bir teknik eğitime erişebilecek.

 

Avnet IBM global tedarikçi yöneticisi başkan yardımcısı Mark Martin konuyla ilgili şunları söyledi: “Tek bir IoT çözümü geliştirmek için genellikle 10 veya daha fazla ortak gerekir ve doğru ortakları bulmak zorlu ve zaman alıcı bir süreç olabilir.” “IoT çözümlerini geliştirmek için birlikte çalışmaya uygun, tanınmış şirketlerden oluşan güvenilir, sürekli bir ekosistem sağlayarak ortaklarımız için bu süreçteki varsayımları ortadan kaldırıyoruz. Yeni ortak laboratuvar, müşteriler ve ortaklar için uzmanlarla bir araya gelerek çözüm tasarımlarını hızlı bir şekilde geliştirebilecekleri bir alanı ve uzun vadede Technology Solutions portföyünde temel varlıklarından birine dönüşecek hayati bir kaynağı temsil ediyor.”

 

Bu girişimler ve Avnet iş ortaklarının IoT işletmelerini geliştirmesine nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi için Avnet temsilcinizle iletişim kurun.

 

Tweet göndermek için tıklayın: @AvnetAdvantage ve @IBM, Münih Almanya’daki IBM global Watson IoT Merkezi’nde #IBMWatson #IoT Ortak Laboratuvarı Kuruyor.

 

Avnet’i Twitter’dan takip edin: @Avnet_TS_EMEA

Avnet hakkında daha fazla bilgi almak için blogumuzu okuyun: https://blogging.avnet.com/ts/ats_emea/

Avnet’in LinkedIn topluluğuna katılın: https://bit.ly/AvnetTSEMEALinkedIn

Avnet ile Facebook üzerinden bağlantı kurun: www.facebook.com/AvnetInc

ats.avnet.com/emea adresini ziyaret edin

 

 

Burada kullanılan tüm markalar ve ticari adlar, ticari markalar veya tescilli ticari markalar olup imtiyaz sahiplerinin mülkiyetindedir. Avnet kendisi dışındaki hiçbir kuruluşun mülkiyet hakkını kabul etmez.

 

 

Avnet, Inc. Hakkında
Avnet, Inc. (NYSE:AVT) bileşenlerden buluta, tasarımdan bertarafa kadar pek çok alanda teknolojiyi kuran, satan ve kullanan müşterilerinin başarısını yenilikçi ürünler, hizmetler ve çözümlerden oluşan geniş kapsamlı portföyü sayesinde artırmaktadır. Avnet, 2016 mali yılına ait 26,2 milyar ABD dolarlık geliriyle FORTUNE 500 arasında yer alan küresel bir şirkettir. Daha fazla bilgi için www.avnet.com adresini ziyaret edin.

 

 

Ellis Reid

OneChocolate

avnetemea@onechocolatecomms.co.uk

+44 207 437 0227

 

Jonathan Batty

IBM Watson IoT

Jonathanb@uk.ibm.com

+44 7880 086571