Audi ve Huawei L4 otomatik sürüş konusunda güçlerini birleştiriyor

HUAWEI CONNECT 2018’de Huawei ve Audi, yeni Audi Q7 modelini de içeren teknolojinin son harikası akıllı bağlantılı araçlar (ICV) alanında iş birliği planlarını açıkladı.

Audi’den Saad Metz (solda) ve Huawei’den William Xu (sağda)

Audi Çin Ar-Ge Genel Başkan Yardımcısı Saad Metz, Alman otomobil üreticisinin planlarını şöyle açıkladı: “Yüksek otomasyonlu sürüş fonksiyonlarının ve geleceğe yönelik araç-altyapı iletişiminin ortak gelişimini değerlendirdik. Audi, yüksek otomatize sürüş alanında teknoloji liderlerinden biri olmak için dünya çapında kendini kanıtladı. Gelecekte Huawei ile olan ortaklığı yoğunlaştırmak için sabırsızlanıyoruz çünkü şirketlerimiz arasında daha yakın bir iş birliğinin her iki taraf için de önemli faydalar sağlayacağına inanıyoruz”.

Huawei’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Strateji Pazarlama Direktörü William Xu da yaptığı açıklamada, “Otomobiller daha akıllı hale geldikçe, otomatik sürüşe öncülük etmek için dünyanın en başarılı premium otomobil markalarından biri olan Audi ile önde gelen BT teknolojilerimizden yararlanıyoruz. Çok yakında, tüketiciler daha güvenli, rahat, kullanışlı ve akıllı otonom sürüş özelliğinin keyfini çıkartacaklar” dedi.

Huawei’in Mobil Veri Merkezi (MDC), kentsel otomatik sürüş ortamları için Audi Q7’ye entegre edildi. Otomobilin çalışır durumdaki bir prototipi HUAWEI CONNECT 2018 sırasında halka tanıtıldı.

Huawei MDC entegre edilmiş Audi prototipi

10 Temmuz 2018’de Huawei ve Audi, akıllı bağlantılı araçların birlikte geliştirilmesi için Berlin’de stratejik iş birliği konusunda bir mutabakat anlaşması imzalamışlardı. Ortaya çıkan prototip otomobil ile birlikte, iş birlikleri iki taraf arasındaki genel stratejide daha da ileri bir boyuta taşınmış oldu.

HUAWEI CONNECT 2018 – ” Activate Intelligence ” – 10 – 12 Ekim tarihleri arasında Şanghay World Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Bu yılki HUAWEI CONNECT konferansı, tüm işletmelerin ve kuruluşların eşiği aşmalarına ve akıllı dünyadaki isteklerini paylaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. İleriye dönük yol göstermek ve yeni fırsatları keşfetmek için, küresel ICT liderleri, endüstri uzmanları ve ekosistem ortakları dahil sektördeki en parlak isimler tarafından eşlik edileceksiniz.

Kaynak

https://e.huawei.com/tr/news/ebg/201810111215