Apple Tablet PC

Şehir efsanesi teknolojik ürünlerle ilgili bir anket yaparsanız, büyük ihtimalle içlerinde en çok merak edileni Apple’ın tablet PC’si olacaktır. Uzun süredir, hakkında türlü dedikodular dönen bu cihazla ilgili kayda değer resmi bir açıklama da bir türlü yapılmadı. Firmanın hayranları ve teknoloji tutkunları, bu ürünle ilgili en basit bilgiye ulaşmak için bile dedektif gibi çalışıyorlar.


Bu gizemli ürünle ilgili tek görsel fanların hazırladığı resimler

En son cihazın isminin iSlate olabileceğini duyurmuştuk. Nihayet, ciddiye alınacak bir kaynaktan bu ürünle ilgili bilgiler ortaya çıktı. Google Çin’in eski başkanı Kai-fu, Apple’ın gizemli ürününü deşifre etti. Başkanın söyledikleri aslında, daha önceki dedikodularda ortaya atılan iddialardan pek farklı değil. Ancak, Kai-fu’nun pozisyonu gereği söylediklerinin en kayda değer bilgiler olduğunu söyleyebiliriz. İşte Apple tablet PC’yle ilgili başkanın söyledikleri;

Eski Google başkanı söylentileri doğruladı
Ürünün bu ay içerisinde piyasaya çıkması planlanıyor. Büyük ihtimale bu 26 Ocak olabilir, çünkü firma o gün için bir basın toplantısı düzenleyecek.
Tablet PC’nin satış fiyatı 1000 dolar olarak belirlendi.
Cihaz dev bir iPhone’a benzeyecek ve telefonun dokunmatik özelliklerine sahip olacak.
10″ boyutundaki dokunmatik ekran için üç boyutlu grafiklere sahip özel bir arayüz hazırlandı.


Cihazın dev bir iPhone’a benzediği söyleniyor
Tablet PC’nin kendine has bir işletim sistemi olacak ayrıca, üründe sanal klavye de bulunuyor.
Webcam sayesinde bu cihazla video konferans yapabileceksiniz.
PC elektronik kitap (ebook) okumak için gelişmiş özelliğe sahip olacak. Apple bu şekilde, Amazon’un Kindle adlı kitap okuyucusuyla da yarışmak istiyor.

İnternet erişimi için 3G ve Wi-Fi bağlantı seçenekleri olacak.


Kaynak:SDN