magnify
Home Haber Windows sürümümün artık desteklenmemesi ne anlama gelir?
formats

Windows sürümümün artık desteklenmemesi ne anlama gelir?

Tarih 17 Nisan 2010 yazar içinde Haber

Desteklenmeyen bir Windows sürümü artık Windows Update’den yazılım güncelleştirmeleri almaz. Bunların arasında kişisel bilgisayarınızı kişisel bilgilerinizi çalabilecek virüsler, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı olan güvenlik güncelleştirmeleri bulunmaktadır. Windows Update ayrıca Windows‘un güvenilirliğini geliştirmek için en yeni yazılım güncelleştirmelerini, donanımınız için yeni sürücüler ve daha fazlasını yükler.


Microsoft’tan her zaman Windows.sürümünüz için en yeni hizmet paketlerini yüklemelisiniz. Bunları Windows Update üzerinden karşıdan yükleyebilir ve kurabilirsiniz.
Destek sonu tarihleriWindows XP ve Windows Vista çalıştıran ve en yeni hizmet paketlerini içermeyen kişisel bilgisayarlar için desteğin sona ereceği tarihler:
  • Herhangi bir hizmet paketi içermeyen Windows Vista sürümleri için destek 13 Nisan 2010 tarihinde sona erecektir. Desteğin devam etmesi için Windows Vista SP2’yi yüklediğinizden emin olun.  • Windows XP Service Pack 2 (SP2) sürümleri için destek 13 Temmuz 2010 tarihinde sona erecektir. Desteğin devam etmesi için Windows XP Service Pack 3’ü (SP3) yüklediğinizden emin olun.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Windows sürümümün artık desteklenmemesi ne anlama gelir? için yorumlar kapalı  comments 
© Hakan Uzuner
credit