magnify
Home Haber HP’nin çevre raporu yüzleri güldürdü
formats

HP’nin çevre raporu yüzleri güldürdü

Tarih 11 Kasım 2009 yazar içinde Haber

Türkiye’de 20. yılını kutlayan HP,  tüm ürün ve IT hizmetlerinde enerji tüketimini ve karbon salınımını azaltma konusundaki çevresel girişimlerini ilerleme raporuyla açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre HP,  2010 yılı içerisinde, 2005 yılının toplam enerji tüketimi ve sera gazı salınımını % 25 oranında düşürmeyi başardı. HP’nin yeni hedefi, enerji tüketimini ve buna bağlı sera gazı salınımını 2011 yılı itibari ile 2005 yılının % 40’ı kadar azaltmak.

HP, bünyesinde ulandığı tüm tesislerdeki sera gazı salınımını 2013 yılı itibari ile 2005 seviyesinin % 80’ine düşürmeyi istiyor. Organik büyümeden bağımsız olarak belirlenen bu hedef, HP tesislerinin ve veri merkezlerinin tüm dünyadaki karbon ayakizini azaltmak suretiyle gerçekleştirilecek. HP, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynakları konusunda yatırım yapmayı da planlıyor.

2008 yılında EDS’nin satın alınması ve şirket tesislerinin birleşmesi, HP’nin toplam operasyonlarındaki karbon ayak izini yaklaşık % 50 oranında artırdı. Bu sebeple HP operasyonları ve ürünleri için ayrı ayrı hedefler belirledi.

Daha fazla bilgi için HP Eko Çözümleri ile ilgili bilgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

http://www.hp.com/go/ecosolutions/reduceimpact

Kaynak : cnetturkiye

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
HP’nin çevre raporu yüzleri güldürdü için yorumlar kapalı  comments 
© Hakan Uzuner
credit