magnify
Home Haber Bu ülkede gece oyun oynamaya yasak geliyor
formats

Bu ülkede gece oyun oynamaya yasak geliyor

Tarih 15 Nisan 2010 yazar içinde Haber

Güney Kore hükümeti, özellikle internet üzerinde saatlerce oyun oynayan ve gece yarılarına kadar bilgisayarının başından ayrılmayan çocuklara yönelik yeni bir plan hazırladı. Eğer bu plan hayata geçerse çocuklar artık gece 12’den sonra internet üzerinden oyun oynayamayacak.Güney Kore hükümeti, özellikle okul çağındaki çocukların internet üzerinden oynanan oyunlarda fazla zaman harcadığını düşünürek yeni bir plan hazırladı. Buna göre çocuklar, artık gece saat 12’den sabah 8’e kadar internet üzerinden oyun oynayamayacak.


Güney Kore Kültür Bakanlığı, bu saat dilimleri arasında oyun oynamaya çalışan çocukları tespit etmek için ise oyun şirketlerinden yardım alacak ve bakanlık, şirketlerden oyuncuların kimlik numaralarını an ve an takip etmesini isteyecek.


Ancak hazırlanan plan bununla da sınırlı değil. Bu plan çerçevesinde  internet üzerinde saatlerce oyun oynayan kullanıcıların da internet bağlantısının hızı düşürülecek. Böylece internet üzerinde oyun oynayan kullanıcıların saatlerce bilgisayar başında kalmasının önüne geçilecek.


Hükümetin bu kararı almasında geçtiğimiz aylarda meydana gelen ve internette sanal çocuğunu büyütürken gerçek bebeklerine bakmadıkları için ölümüne neden olan çiftin etkili olduğu sanılıyor.


http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/14409227.asp?gid=373


 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Bu ülkede gece oyun oynamaya yasak geliyor için yorumlar kapalı  comments 
© Hakan Uzuner
credit