magnify
Home Exchange Server Android üzerinde Active Sync Policylerini atlatma
formats

Android üzerinde Active Sync Policylerini atlatma

Android işletim sisteminde Device Admin isimli bir API bulunmaktadır. System seviyesinde çalışan bu API sayesinde Active Sync Policy leri gibi kurumsal uygulamalar Android üzerinde admin hakkına sahip olabiliyorlar. Bundan sonra ise Active Sync üzerinden gelen tüm policyler cep telefonunuz üzerinde yetkin bir şekilde yasaklama veya yönlendirme işlemlerini yapabilmektedir. Dolayısyla bu Device Admin API’ sinden e-mail uygulamasına verilen yetki kapatılır ise Active Sync policy’ si devre dışı bırakılmış oluyor, ancak hala maillerinizi alabiliyorsunuz. Yani şirketinizin belirlediği politikalara bağlı kalmadan şirket maillerine ulaşabiliyorsunuz.

Bunun için aşağıdaki yazılımı satın alıyoruz.

http://www.androlib.com/android.application.com-elsdoerfer-android-autostarts-jppi.aspx

Ardından uygulamayı açıyoruz.

Uygulama üzerinde “Device Admin Enabled”bölümü altındaki “Email” bölümüne basılı tutularak açılan menüden “Disable” seçilir. Bundan sonra artık Active Sync Policy den bağımsız mail alabilirsiniz.

Not ; Uygulamayı çalıştırabilmek için cihazınızın root edilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca uygulamaya superuser yetkisi vermede sorun yaşanırsa cihazda “settings-applications-development-usb debugging” seçeneği seçilerek sorun aşılabilir.

Bu değişikliklerin çalışması için telefonun bir kere kapatılıp açılması gerekmektedir.

Kaynak ; Seyit Kemal Durukan

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Android üzerinde Active Sync Policylerini atlatma için yorumlar kapalı  comments 
© Hakan Uzuner
credit